Хоча вже і Покрова на носі, та зараз ще не надто холодно. Втім, до зимового мінусу варто готуватися заздалегідь. Народ потягся до магазинів та на базар за обновками до гардеробу. Ще неясно, як «кусатимуть» морози, а ціни вже «гризуть». Хоча, добре пошукавши, можна і поцінний товар знайти.

 

Кожухи не в моді

Зимового одягу в магазинах і на ринку вистачає на будь-які смаки. Великих морозів у нашій місцевості вже давно не бачили, отже і чоловіки, і жінки віддають перевагу легким утепленим курткам та пальтам із «плащівки», кожухів уже практично ніхто не носить.

 

Чоловічі куртки, у залежності від довжини, фасону, якості утеплювача, обійдуться покупцю у суму від 900 до 2000 гривень. Попитом користуються військові камуфльовані бушлати: і по господарству поратися, і до сусідів пробігти, а дехто і на роботу у них ходить. Така куртка на штучному хутрі чи ватині коштує 500–600 гривень (ціни ще старого завозу). Повна зимова форма зі штанами – 1000–1250. За старими цінами також ще можна придбати теплу шкірянку за півтори тисячі гривень.

 

Жіночі куртки і пальта вирізняються розмаїттям кольорів і фасонів. Новий зимовий одяг для панянок цьогоріч обійдеться у 1400–4500 гривень.

 

Не покращать настрій і ціни на дитячу вдяганку. Зимовий комбінезончик – від 900 гривень, дублянка для дитини, яка садочок відвідує або молодші класи, – за півтисячі перевалює, куртка чи пальто на старшокласника 900–1200. І це середні ціни, часто ще минулорічні, а одяг – без особливих «прибамбасів».

 

 

Чобітки і бурки

Зимова взувачка не дешевша від верхнього одягу. Наприклад, теплі кросівки різних кольорів, яким надає перевагу молодь, полегшать гаманець на 900–1000 гривень. Середня ціна чоловічих шкіряних класичних зимових черевиків на цигейці чи набивній вовні – тисяча гривень.

 

Вибір жіночого взуття набагато більший, адже кожна пані надає перевагу власному кольору, формі та стилю. Зимові чобітки на каблуку і без – від 1500 гривень, черевики і напівчобітки – 1000–1200. Є і шкіряні, і замшеві.

 

Дитячі зимові черевички – від 400 гривень (валяночки на трирічну дитину – 305 гривень, черевики на учня середніх класів – 500–800). Взагалі варіантів достатньо, але усі досить дорогі.

 

Взуття зі шкірозамінювача дешевше: чоловіче до 800 гривень, жіноче – до 900.

 

У магазинах і на базарі можна зекономити, якщо відвідати розпродаж минулорічного товару. Знижки досить значні: зимове взуття для дорослих тут можна придбати за 400–700 гривень. Але не завжди знайдеш свій розмір. Або ж не влаштує фасон, що вже вийшов із моди.

 

Не можна не згадати про бурки з колошами, у яких, займаючись зимовими справами та розвагами, вже виросло не одне покоління жителів Менщини. У продажі вони з’явилися недавно, якраз сезон підійшов. На менському базарі за пару чоловічих бурок (із добротного шинельного сукна) прохали 180 гривень, жіночі коштували 160, за коротенькі правили сотню, за дитячі – 50–100. Прості калоші обійдуться у 120 гривень, «чуні» віддадуть за 90–100.

 

 

Про шапки, інтернет та секонд-хенд

Коли ви вже одяглися і перевзулися, а голова мерзне милості просимо до рядів і прилавків із зимовими головними уборами. Жіночу і чоловічу в’язану шапочку можна придбати за 100–200 гривень, дитячі коштують від 70 до 200. Шкіряний картуз із хутром обійдеться у 120–250 гривень, шапка з кролика або нутрії – у три сотні.

 

Багато хто надає перевагу, хай і не зовсім новим (хоча і такі трапляються), але дешевшим речам. У магазинах і на ринку у продавців секонд-хенду можна розжитися досить пристойним зимовим одягом і взуттям. Наприклад, шкіряною курткою за 250 гривень, або теплою «болонькою» за 100–200. Є і взуття по 100–150 гривень.

 

Якщо ж ви маєте стандартні параметри і сміливість придбати обновку без примірки, то можна заглянути до інтернет-магазинів. Добре пошукавши, знайдете і товар, який вас цікавить, та ще й кількасот гривень зекономите. Тільки не варто вестися на підозрілі фірми, надто низькі ціни або сайти, на яких обов’язково вимагають передоплату. Адже можна натрапити на шахраїв.

Коментарі закриті.