Звертаємо увагу платників податків, що з 06.04.2018 року набрали чинності зміни щодо форми та змісту розрахункових документів, в тому числі фіскальних чеків РРО.

Даними змінами передбачено додатковий реквізит фіскального чеку – код підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД.

Нововведення повинні забезпечити зарахування в автоматичному режимі частини акцизного податку з вироблених в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.

Звертаємо увагу, що в разі відсутності у фіскальному чеку одного з реквізитів реалізація пального за таким чеком буде прирівняна до реалізації без чеку. Тобто, при проведенні перевірки до таких платників податків будуть застосовані штрафні санкції за реалізацію пального без попереднього програмування РРО та без застосування РРО і видачі фіскального чеку встановленого зразка. За дане порушення передбачено притягнення до адміністративної відповідальності.

Зауважимо, що основна маса порушень обумовлена незнанням платниками податків чинного законодавства. Проте незнання законів не звільняє від відповідальності.

З метою упередження порушень законодавства та забезпечення зарахування в автоматичному режимі частини акцизного податку з пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію пального з вимогою дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.

Коментарі закриті.