Законом №3609 (набрав чинності з 06.08.2011 року) внесено зміни до Податкового кодексу. У зв’язку з цим затверджено нову форму податкової накладної з ПДВ та порядок її заповнення.

Зокрема:

– деталізовано деякі норми щодо виписки податкової накладної філією чи іншим структурним підрозділом платника податку;

– введено нову графу 4 «код товару згідно з УКТ ЗЕТ», яка заповнюється при здійсненні операцій з підакцизним товаром та товарами, ввезеними на митну територію України;

– у полі «Порядковий номер» збільшено кількість клітинок, відведених для номера філії, яка заповнюється у разі виписки податкових накладних філією або іншим структурним підрозділом продавця, та інші.

Крім того, запроваджено норму, яка передбачає, що податкова накладна складається державною мовою та за встановленою формою.

Нововведенням також є надання права планику податків – продавцю скріплювати податкові накладні не лише основною печаткою, а й окремо печаткою «Для податкових накладних», яка виготовляється виключно для скріплення податкових накладних.

Зазначені зміни спрямовано на приведення форми податкової накладної та норм порядку її заповнення у відповідності із змінами в податковому законодавстві, вдосконалення порядку заповнення та виписки в цілому податкової накладної.

Нову форму податкової декларації необхідно застосовувати з 16.12.2011 року (з дня опублікування наказу у «Офіційному віснику України»).

Мітки:

Коментарі закриті.