Цього року в Україні на офіційному рівні «чоловічий день» 23 лютого вже не відзначався. Свято 8 Березня теж дісталося нам у спадок від радянських часів. Тож «Наше слово» вирішило поцікавитися у наших чарівних жінок, чи має відзначатися це свято в Україні?

tsybulkoОльга ЦИБУЛЬКО – вихователь КЗ «Березнянський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради:

– Я вважаю, що 8 Березня і надалі має залишатися святом, але без будь-якого політичного підґрунтя. Традиція вшановувати у цей день матерів і бабусь, дружин і сестер, коханих і подруг уже прижилася в нашому суспільстві, нащо ж її ламати? Кожна з нас 8 Березня відчуває себе королевою – правда, настільки, наскільки зможуть це влаштувати наші чоловіки. Дуже приємно, що є таке весняне світле свято, коли жінкам обов’язково дарують квіти, говорять приємні слова, а в магазині чи транспорті навіть незнайомі чоловіки пропускають вперед.

soloveiВіра СОЛОВЕЙ, пенсіонерка, м. Мена:

– У нас в Україні є ще одне схоже свято – День матері, який відзначається у травні. Але воно ще не набуло такого поширення, як 8 Березня. Бо 8 Березня вітають усе жіноцтво – від маленьких дівчаток до стареньких бабусь. Тож хай воно і надалі залишається святом, хай чоловіки – деякі, можливо, хоч раз у рік – пригадають, що поряд з ними є жінка, їхня друга половинка. Не треба це свято заполітизовувати, хай воно асоціюється з весною, красою, лагідним сонцем і радістю!

kovalenkoГалина КОВАЛЕНКО – начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків, м. Мена:

– Моя думка, що свят менше не повинно бути. Скільки складнощів у нинішньому світі, а останнім часом негатив множиться. Тож свято 8 Березня – зайвий привід сказати жінкам красиві слова й подарувати квіти, вони на це заслуговують! А для мене ця дата – особлива ще й тому, що саме 8 березня наша родина святкує день народження любої донечки Світланки!

maslovaОлена МАСЛОВА – вчитель фізичної культури районної гімназії, с. Куковичі:

–Споконвічно сло­в’ян­ським жіночим днем вважалося 20 березня – день весняного рівнодення. У православних християн жіноче свято – це день вшанування жінок-мироносиць. Точок зору багато, але, на мою особисту думку, доки на державному рівні дату не змінили – свято 8 Березня повинно залишитися. Адже українські жінки варті уваги, теплих побажань, подарунків. Жінка-мама, жінка-господиня, жінка-кохана мають повне право на власне свято.

rogovaНаталія КОРЖ – перебуває у відпустці по догляду за дитиною, м. Мена:

– Я вважаю, що 8 Березня – це важливий день для нас, жінок. Адже ми заслуговуємо на персональне свято! Скільки всілякої роботи ми, жінки, виконуємо щодня, яке клопітке у нас життя – то хоч раз на рік не постоїмо коло плити й насолоджуватимемося особливою увагою!

pivenАліна ПІВЕНЬ – учениця 5 класу міської школи ім. Т.Г. Шевченка, с. Данилівка:

– Повинно залишитися обов’язково, бо це не тільки жіночий день, а ще й свято народження весни. І, звичайно, приємно, що усім дівчаткам, мамам, бабусям дарують подарунки. Усі чоловіки стають цього дня такими уважними, з усім погоджуються, готові виконувати всі наші забаганки.

Коментарі закриті.