podatkiЗначна частина населення Чернігівщини має у власності земельні ділянки або користується землею на правах оренди. Саме тому на часі актуальним питанням є сплата земельного податку громадянами. Слід нагадати, що останній день своєчасної сплати земельного податку та орендної плати за землю – 30 серпня.

Про це повідомляє Головне управління Міндоходів у Чернігівській області.

У сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про приймання податкових платежів. У випадку несвоєчасної сплати земельного податку, орендної плати нараховується штрафна санкція та пеня.

Просимо населення Чернігівщини звернутися до відповідних сільських рад за місцезнаходженням земельної ділянки і вчасно сплатити земельний податок.

У разі несплати в установлений термін податку за землю вживаються заходи з погашення податкового боргу в порядку, встановленному законодавством. Від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податку, розпочинається нарахування пені та штрафних санкцій у розмірах, встановлених законом.

Фізична особа, яка належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.

Для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім’ї загиблого» тощо).

Пам’ятайте, що несплата земельного податку, орендної плати протягом року є підставою для припинення права користування земельними ділянками.

Коментарі закриті.