adesf_stop_consuming_your_body03p

Люди, які нехтують елементарними правилами здорового способу життя рано чи пізно будуть змушені витрачати значні кошти на відновлення здоров’я, а його як відомо і за гроші не придбаєш.

Здоровий спосіб життя, в наш надзвичайно конкурентний час, є однією з необхідних умов професійного успіху, а отже і професійної саморалізації особистості, яка в свою чергу являється частиною особистістної самореалізації будь-якої людини. До речі, важко уявити хворобливу, з великою кількістю проблем та залежностей людину, успішною, впевненою в завтрішньому дні.

Бути здоровим та щасливим – природне прагнення людини. Та, нажаль, в сучасному суспільстві ми часто зустрічаємося з надто легковажним відношенням до свого здоров’я. Таке недобре ставлення до себе, як: свідоме паління, алкоголізм, наркоманія, потурання своїм лінощам, неорганізованості, переїдання та недобре агресивне ставлення до навколишнього життя, до людей може бути тільки при несвідомому ставленню до найдорожчого, що має людина – це здоров’я і життя.

Відповідальність за своє здоровя кожна людина повинна нести сама.

Наша свідомість повинна визначати наше життя.

Людина має стати незалежною від хвороб. В цьому величезну роль відіграє спосіб життя, в якому центральне місце посідає поведінка людей, їх психологічні установки, вчинки, гігієнічна грамотність. Хороше здоров’я неможливо придбати миттєво. Треба постійно працювати над собою, вести здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя все більш наполегливо входить в повсякденне життя людей планети. Люди ХХI століття починають розуміти, що активність, творчість, висока працездатність, успіхи і досягнення в навчанні, роботі, житті – недосяжні для того, що хворіє.

Сьогоднішнє суспільство починає усвідомлювати: щоб досягти висот – необхідно бути гармонійним, цілісним, повним сил і енергії. І сьогодняшній працедавець шукає вже не монопрофесіонала (фахівця вузького направлення), а поліпрофессіонала, який окрім умінь і навичок вузької спрямованості володів би високим ступенем товариськості, високою працездатністю, стресостійкістю, навичками вирішення конфліктних ситуацій та ін..

Що це означає? Це означає, що окрім практичних навиків, ефективність яких будується на нашому фізичному благополуччі, ми повинні володіти і високим ступенем ефективності у сфері емоційної, психічної.

Це необхідно не тільки працедавцю. В першу чергу – це необхідно кожному з нас. Високий темп життя все більше захльостує людину, не залишаючи їй часу на відновлення духовних і фізичних сил. У результаті – страждають наші рідні і близькі від невирішених конфліктів за межами домівки, страждає наш організм, наша душа. Це дуже важливі речі, над якими останнім часом нам просто ніколи замислюватися. Я пропоную вам зробити це зараз. Адже можна значно поліпшити здоров’я, змінити свій емоційний стан, зменшити смертність від серцево-судинних захворювань, збільшити середню тривалість життя, наблизитися до показників здорового населення Європи, Японії.

Звернемося до досвіду Америки 60-х рр. (зараз – вона на першому місці з проблем ожиріння). Тоді американці розробили і почали активно впроваджувати програму збереження і зміцнення здоров’я нації. І за перші 20 років досягли результатів, якими не може похвалитися жодна нація світу за останні 100 років.

Ось деякі показники: кількість людей, що займаються фізичною культурою, збільшилося в 3,25 р. і склала 78% наслення (на 01.01.06р. в Україні – 8%);

– число тих, хто палить зменшилося в 1,92 р. і склало 28% (на 01.01.06р. в Україні -52%). Як результат цих досягнень – смертність від захворювань серцево-судинної системи скоротилася на 48% (на 01.01.06р. в Україні – більше 60%), середня тривалість життя збільшилася на 7-12 років і наблизилася до 80-річного рубежу (у нас близько 65 років).

Мені здається, що все вищезгадане повинне торкнутися самолюбності кожного з нас. Хіба не образливо, що чоловіче населення України живе в середньому лише 63 роки, тоді як японці і європейці давно переступили 70 річний рубіж.

Мабуть найбільшої шкоди нашому здоров’ю наносять «наркотики» (хоча є і інші фактори). В розумінні більшості людей, наркотик – це щось на зразок коноплі чи героїну …, і мало хто з нас знає, що до наркотиків відносяться алкоголь, тютюн і навіть кофеїн. Тобто всі речовини, які викликають залежність. Про шкоду «наркотиків», в тому числі алкоголю та тютюну всі ми знаємо, тому в цінці хочеться зупинитися на тому, що втрачає людина, яка їх вживає:

1.      Людина соціально активна  до 60 років = 22000 днів= 525000 годин

2.      1/3 життя людина спить = 7300 днів=175000 годин

3.      Залишається 14700 днів=352000 годин активному життю

4.      Візьмемо людину, якій виповнилося 14 років. Він прожив 5110 днів = 122000 годин.

5.      В середньому, тривалість життя людини, яка вживає наркотики (за статистикою) – 7 років = 2500 днів= 60000 годин.

6.      Якщо людина, якій вже є 14 років, не починає вживати наркотики, то йому залишається ще прожити 22000 – 5110 = 400000 годин.

7.      Якщо людина, якій вже є 14 років, починає вживати наркотики, то йому залишається прожити 5110+2500 = 7600 днів = 180 000 годин.

8.      Таким чином, ця людина втрачає від можливого життя 22 000-7600 = 14400 днів = 345 000 годин, тобто 65% життя!

У НАС ЗАВЖДИ Є ВИБІР!

Автор: головний спеціаліст Менського районного центру зайнятості Юрій Стальниченко.

Коментарі закриті.