кразОхоронці дитячого табору «Будівельник», що неподалік річки Снов, третій рік не отримують заробітної плати. Замість грошей їм пропонували розрахунок… вантажівками «КРАЗ».

Дитячий табір «Будівельник» розташований за кілька кілометрів від села Бігач Менського району. Він належить ПАТ «Чернігівбуд» – колись потужному будівельному підприємству. Нині воно у кепському фінансовому стані.

За словами сторожів, які охороняють табір, цей майновий комплекс вже не перший рік знаходиться у заставі в банку «Демарк». Самі вони, а сторожів у «Будівельника» троє, вже третій рік не отримують зарплату. Щодо заборгованості сторожі подавали позов до одного з чернігівських судів і той задовольнив вимоги. Але грошей сторожі так і не отримали.

«Мені й колегам замість грошей пропонували розрахунок металобрухтом», – згадує один з доглядачів табору.

На питання, яким саме, відповідає: «Вантажівками «КРАЗ» та «КамАЗ».

Водночас табір іноді орендують. Минулого літа («Будівельник» дієздатний лише у теплу пору року) його орендували представники релігійної течії «Адвентисти сьомого дня». Це зрозуміло і з залишених ними на дверях корпусів та їдальні «Небесних розпорядків», де тричі надень вказані богослужіння. Куди й кому пішли гроші?

Торік виконуючим обов’язки голови правління ПАТ «Чернігівбуд» було призначено Володимира Вашкевича – колишнього депутата Чернігівської міської ради. Щоб хоч якось налагодити справи підприємства, Вашкевич почав діяти. По-перше, повністю скоротив колектив «Жилбуду-2» – підрозділу «Чернігівбуду». Нині там працюють лише три нічних сторожа, механік та співробітниця відділу кадрів. По-друге, шукає покупців на власність підприємства: кілька баз та дитячий табір у Бігачі. Майже всі вони у заставі, а тому пан Вашкевич, щоб не продавати заставне майно «за копійки», хоче допомогти банку знайти кінцевого покупця за пристойну ціну. Також пан Вашкевич начебто задавався питанням: «Чому б не поділити підприємство на дрібні, щоб скоротити витрати на сплату податків?»

Станом на 1 січня 2014 року, за словами Вашкевича, загальна заборгованість із заробітної плати у товаристві становила два мільйони гривень. У поточному році ПАТ «Чернігівбуд» планує повністю погасити заборгованість із зарплат та значно знизити суми заборгованості у всіх структурних підрозділах. Чим? Погашення заборгованості із зарплат здійснює Державна виконавча служба Чернігівського міського управління юстиції на виконання рішення суду за рахунок продажу майна підприємства.

Між тим до Бігача гроші поки що не дійшли. Сторожі «Будівельника» згадують початок незалежної доби, коли заробітну плату на підприємствах платили продуктами виробництва самого підприємства: кому гречкою, кому туалетним папером, кому шерстяними сорочками… їм у такому разі зарплату «виплатили» б відпочинком у дитячому таборі «Будівельник».

Семен Сокира, “Чернігівщина” №18 (470) від 1 травня 2014
,gorod.cn.ua

Коментарі закриті.