Кредитна спілка «Президент-Клуб» спочатку обіцяла великі прибутки, а потім збанкрутіла, залишивши вкладників ні з чим. Нині у кімнаті готелю «Десна», де нещодавно розміщувався офіс спілки, і сліду від нього не лишилося. А ошуканим жителям району нічого не лишається, як телефонувати до Чернігова і вимагати повернути їм вклади.

Антоніна Толочко кілька десятків років пропрацювала на залізниці, останні чверть століття до виходу на заслужений відпочи­­нок – начальником станції у Макошине. Нині живе самотньо: поховала чоловіка, а син і донька ще у часи Союзу за комсомольськими путівками подалися на Далекий Схід. Там лишилися, працюють, мають сім’ї.

Самотня жінка бореться зі своїми проблемами як може. Соціальний працівник приходить двічі на тиждень, води принесе, хліба. Газового опалення у будинку немає, тож Антоніна Григорівна купує дрова. Пенсію має непогану, збиралася воду до квартири провести, газове опалення обладнати. Відкладала з кожної пенсії потроху. Але…

Нині коштів на це нема. Бо у липні 2009 року жінка, за порадою знайомої, поклала кошти на депозитний рахунок до кредитної спілки «Президент-Клуб». Аж 20 тисяч гривень.

– Гроші удома зберігати побоялася, бо живу сама, двічі до мене злодії навіду­валися, – каже. – Отож вирішила, що там хоч під наглядом кошти будуть. Тим більше, мені обіця­ли непоганий відсоток річ­них – 28. Це у грошах 5600 гривень.

За місяць до закінчення терміну дії угоди зі спілкою пенсіонерка подала заяву про повернення вкладу, але їй відмовили. Потроху і не кожного місяця виплачували то 500 гривень, то 700, то 800. Востаннє, 26 липня минулого року, Антоніна Толочко отримала на руки тисячу гривень. І більше – жодної копійки.

Загалом жінці виплатили за одним вкладом 7 тисяч 207 гривень. За іншим, на суму п’ять тисяч гривень, не віддали нічого. Кредитна спілка лишилася винна 24 тисячі 800 гривень. Ошукана вкладниця регулярно телефонує до чернігівського офісу «Президент-Клубу», але там відповідають одне: «Чекайте, немає коштів».

Пенсіонер із Бірківки Дмитро Сльозка теж став заручником цієї фінансової установи. Чоловік поклав на зберігання під 25 відсотків понад 17 тисяч гривень. Збирав, каже, потроху на старість. Спочатку йому регулярно щомісяця нараховували по 400 з лишнім гривень. У січні минулого року закінчилася дія його договору з «Президент-Клубом», вирішив гроші забрати (почув про непереливки у спілці). Однак виявилося вже запізно.

Дмитро Аврамович змушений був позиватися. Деснянський суд Чернігова ухвалив рішення на його користь, матеріали направили до виконавчої служби. Але грошей як не повернули пенсіонерові, так досі і не повертають. Щоправда, узявся допомогти народний депутат Олег Ляшко – подати матеріали до обласної прокуратури.

Судився із «Президент-Клубом» і менянин Володимир Михайленко. Суму він не таку вже й велику поклав під проценти, близько шести тисяч гривень. Відсотки на них отримав. А от свої гроші, незважаючи на позитивне рішення суду, забрати назад ніяк не може.

Ми зв’язалися із керівництвом Чернігівського офісу кредитної спілки «Президент-Клуб», аби отримати коментар. Ось що звідти повідомили:

«Починаючи з 2009 року і до цього часу кредитна спілка за заявами наших вкладників та позичальників ретельно перевіряється міською, обласною та Генеральною прокуратурами, Службою безпеки України, податковою інспекцією, органами внутрішніх справ Чернігова та області, інспекцією з праці Чернігівської області. В результаті цих перевірок по всіх наших філіях в області та в центральному офісі кредитної спілки фактів розкрадання та шахрайства не виявлено.
Постійні перевірки призвели до того, що всі працівники філії та більша частина співробітників центрального офісу не витримали напруги та звільнилися з роботи. На даний час залишилося три працівники з 19. Ці люди, не зважаючи на недоброзичливе ставлення деяких вкладників та позичальників, продовжують постійно та напружено працювати для того, щоб повернути кошти членам кредитної спілки. В результаті чого, починаючи з 2009 року, вкладникам повернуто понад 5,5 млн. грн. За цей час проведено 55 судових процесів за позовами кредитної спілки та прийняті рішення суду про стягнення з боржників на користь кредитної спілки суми близько 3 млн. грн. Стягнення заборгованості з боржників кредитної спілки за судовими рішеннями здійснює Державна виконавча служба.

Якщо б деякі наші вкладники (як не дивно, об’єднавшись з позичальниками) не перешкоджали своїми діяннями, нас було набагато більше, то ми змогли б більше повернути коштів. Тому пропонуємо нашим вкладникам замислитись перед тим, як діяти подібним чином. Бо перешкоджаючи нормальній роботі спілки, ви, перш за все, робите шкоду собі.

Хочеться наголосити, що в часи лихоліть люди об’єднуються та підтримують один одного і разом вирішують всі проблеми. А справжні представники наро­ду – народні депутати України – в змозі допомогти нам вирішити питання оренди землі під промисловим об’єктом в с. Моргуличі Чернігівського району, що надасть нам можливість розрахуватися з вкладниками і повністю відновити роботу кредитної спілки.

Користуючись нагодою, хочемо подякувати тим вкладникам, котрі з розумінням ставляться до нашого становища, підтримують нас і допомагають в роботі. Низькій вам уклін».

Коментарі закриті.