грнПо області неоплачених зобов’язань бюджету в казначействі скупчилося на 279 млн. грн.

Із них – 246 млн. грн. – це зобов’язання бюджету, які сьогодні не виконані казначейством, і ще 33 млн. грн. – це зобов’язання фондів соціального страхування, пише Високий Вал

Про це заявив голова Чернігівської обласної організації ВО «Батьківщина», депутат обласної ради Олександр Кодола.

Це означає, що на цю суму лежать платіжні доручення в казначействі, які не оплачуються.

«За останній два тижні я отримав сотні дзвінків і листів з усієї області. Про затримку заробітних плат, важливих видів соціальної допомоги: по безробіттю, вагітності, пологах, по догляду за дітьми, оплата лікарняних у всіх сферах. І затримка цих виплат від двох до чотирьох місяців», – розповідає Олександр Кодола.

Через нестачу фінансування нормальна життєдіяльність міст і сіл перебуває під реальною загрозою. Це призвело до того, що у багатьох містах і районах утворилася багатомільйонна заборгованість за вже надані послуги і товари, підрядники припинили виконувати ремонті чи будівельні роботи, медичні заклади не можуть придбати ліки та медичне обладнання.

Мало того, що місцевому самоврядуванню заборгували мільйони гривень, казначейство не пропускає жодних платежів, то ще й у сільських рад забирають кошти, щоб утримувати базові видатки району.

-Я звертався до керівництва області: розкажіть людям правду про те, що в державі діє казначейська „вакханалія”, яка забирає зароблені громадами кошти на свої потреби. Про те, що гроші місцевих бюджетів, які повинні фінансувати вчителів, лікарів і місцеву громаду, – вкрадені урядом. Але, як ми бачимо, чим гірша ситуація в економіці і соціальній сфері для українців, тим активніша риторика влади про «покращення, – резюмував О.Кодола.

Коментарі закриті.