На Чернігівщині знайшли новий виріс грипуПогодні умови наразі сприятливі для розповсюдження гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Найбільш поширені з них: грип, парагрип, респіраторно-сентиціальна, аденовірусна та риновірусна інфекції. Про це нагадує заступник головного державного санітарного лікаря Городнянського, Ріпкинського, Менського, Чернігівського, Щорського районів Юлія Зеркаль.

За підрахунками медиків, хворий, перебуваючи на роботі чи заняттях, за один день може заразити близько ста людей, з якими контактує.

Для запобігання захворюванню на грип та інші ГРВІ фахівець радить врегулювати режим праці та відпочинку, не допускати надмірних фізичних та психологічних навантажень, виділяти достатньо часу на сон.
Гуляйте на свіжому повітрі, використовуючи для цього парки, сквери чи зону прибудинкових зелених насаджень. Виходячи на вулицю, вдягайтеся відповідно до погоди, уникайте перехолодження, протягів, промокання ніг.

Обмежте відвідування заходів із великим скупченням людей і користування громадським транспортом, якщо відстань невели­ка – краще пройтися. При необхідності користуйтеся марлевою пов’язкою на заняттях, у приміщеннях торгових закладів, громадському транспорті тощо.

Доцільно регулярно проводити вологе прибирання та провітрювання житла.

Також важливим аспектом у профілактиці ГРВІ є врегульований режим та раціон харчування. Вживайте їжу не менше трьох разів на добу з обов’язковою першою стравою під час обіду. Кожен день споживайте фрукти (яблука, груші, апельсини, мандарини), а також салати із сирої капусти, моркви, буряка, заправлені зеленню, часником, цибулею. Віддайте перевагу напоям із ягід – чаям та відварам із сушених, заморожених чи перетертих з цукром калини, ожини, смородини, суниці.

Проте найбільш ефективним засобом профілактики грипу є вакцинація, яка проводиться за два – три тижні до епідемії.

Коментарі закриті.