Менська станція юних техніків (СЮТ) почала діяльність ще 1991 року. За час існування вона бачила навіть не сотні, а тисячі допитливої дітвори. І всім знаходиться справа до смаку, адже працюють 13 гуртків, займаються 38 груп, до яких ходять більше 500 школярів. Особливою повагою юних умільців користуються картинги та авіамоделювання.

З годинниковим механізмом

– Багато років команда Менщини взагалі не могла взяти участь у змаганнях з авіамодельного спорту обласного масштабу, – розповідає директор СЮТ Володимир Чорний. – Адже літаки-планери повинні бути не тільки виконаними на високому професійному рівні, а ще й набагато дорожчі від простих моделей. А з фінансами – проблеми.

Змагання авіамоделістів та картингістів
Команда авіамоделістів Менської СЮТ отримала диплом «За волю до перемоги». Зліва направо: Максим Мєдвєдєв, Анатолій Рухайло, Василь Голенок.

Кожна серйозна модель коштує понад 500 гривень, бо при її виготовленні звичною фанерою та пінопластом не обійтися. Тут потрібні бальза (дуже легка деревина), спеціальні клеї тощо. Ще й годинниковий механізм, який за певних умов автоматично здійснює посадку моделі.

– Цього року спромоглися трохи грошей гуртом нашкребти, – каже Володимир Іванович. – І змогли взяти участь у змаганнях учнівської молоді з авіамодельного спорту на кубок центру дитячої та юнацької творчості Сумської області.

Змагалися юні авіамоделісти на аеродромі «Авіакон» Конотопського авіаремонтного заводу, що ремонтує та переобладнує гелікоптери. Серед команд з Глухова, Кролевця, Конотопа, Ромнів, Сум меняни зайняли почесне четверте місце.«У бій» ідуть першачки

Поки що лише набирають обертів і менські картингисти.

– Юні гонщики Богдан Вербило, Федір Трало, Максим Єкименко, Владислав Сушениця, які виступали в недавніх обласних змаганнях «Весняний кубок Чернігова», ще тільки випробували свої сили, – пояснює Володимир Чорний. – Адже ці хлопці з районної гімназії та школи ім.Т.Г.Шевченка в основному – першачки, тобто, виступали вперше.

Богдан Вербило та Федір Трало вибороли четверті місця, але потенціал у команди досить високий. На наступних обласних змаганнях усі хлопці сподіваються на кращий результат.

– Добре, що специфіку та досвід водіння початківцям є кому передати, – радіє директор СЮТ. – Олександр Прокопенко, Дмитро Тищенко, Олександр Кармазін, Михайло Нагорний – це люди, які були чемпіонами та призерами змагань, небайдужі до спорту та долі нашої команди. Велика їм за це вдячність.

Коментарі закриті.