книгаСучасні технології потрапили абсолютно в усі сфери існування людини – від побуту до науки. Це простежується у виробництві, з’являються нові технічні засоби та пристосування, активно розвивається Інтернет, пише  Град Прилуки.

Останніми роками у вільному доступі можна знайти безліч електронних книг, які поступово витісняють із ринку паперові видання. Пов’язано це з кількома перевагами електронних книг: безкоштовністю, можливістю в один пристрій для читання (рідер) вміщати до десятка тисяч видань, невеликою вагою пристрою, змогою знаходити в тексті окремі фрагменти, заголовки, слова і т.д.
Український розважальний портал tereveni.org провів соціальне опитування, результати якого свідчать: хоча більшість українців (73%) вірять у вічність друкованої книги, усе ж 30% надають перевагу електронній. Виникає питання: так що ж краще – новітні технології чи стара добра книжка? Відповідь дізнаємося у прилучан.

Ілона, студентка:
 Частіше користуюся рідером, так як це більш економний варіант у плані матеріальних витрат. Звичайно, бувають такі моменти, коли хочеться пошурхотіти сторінками друкованої книги…
Юрій, будівельник:
– І електронна, і друкована книги розвиваються, мають свого читача. Мені близька й одна, й інша форма. Все залежить від тексту, задач читання, настрою та оточення.
Кристина, секретар: 
– Більшість часу перебуваю у відрядженнях, тому користуюсь електронною книгою, оскільки вона практичніша за паперову. Така річ не рветься й не важка, до того ж, у пристрій може вміщатися до десяти тисяч необхідних книжок. І вся бібліотека під рукою в будь-яку хвилину.
Юлія, менеджер: 
–Книжки є книжки. Їх неможливо замінити блимаючим екранчиком, яким би гарним і зручним він не був. Враження від тримання та гортання книги не передати нічим. Читання книги – це справжнє таїнство. Так приємно вмоститися на канапі з чашкою чаю, загорнувшись у ковдру, і читати книжку. Тримаючи її в руках, легше поринути у світ твору.
Валентина, вчитель: 
– Я особисто люблю друковану книгу, бо для мене важливим є включення всіх органів чуття. Сторінки запам’ятовуються на дотик, тоді як віртуальна інформація не структурується і зміщується, залишається в «космічному інтернеті».

Здається, книгомани вже перегоріли «війною форматів», адже все залежить від ситуації . Їдучи, скажімо, у відрядження, зручніше закинути в сумку тоненький рідер, ніж товсту книжку, але повернувшись у рідну домівку, береш до рук улюблену книгу і, гортаючи сторінки, отримуєш неабияке задоволення від цього живого спілкування. Книги та рідери, на мою думку, слід у наш час розглядати як два взаємодоповнюючі предмети. Хоча, безсумнівно, рідери – це новий виток нинішнього часу. І коли-небудь вони, ймовірно, сильно потіснять книги. Але точно не знищать.

Коментарі закриті.