Проводове радіо в Менському районі зникне 1 квітняЯк на півночі області з радіо? Це я вирішив перевірити, проїхавши від Чернігова до Новгорода-Сіверського та Семенівки. З дому взяв звичайне китайське радіо «Кіро». Попри його невисоку ціну — 60 гривень — воно досить чутливе й безвідмовне. Про всяк випадок узяв додаткову антену: кілька метрів мідного дроту, навитого спіраллю.

У Чернігові працює 15 FM-радіостанцій, серед них — розмовна «Ера-FM», усі інші музичні. В УКХ-діапазоні — перший канал Національного радіо, в передачі якого врізається Чернігівська обласна телерадіокомпанія «Сівер-центр».

До Березни всі FM-радіо поступово замовкають. Найдовше було чути «Люкс-FM» — до Волосківців.

У Мені FM-радіостанції не чутно. Пробував приєднати зовнішню антену дроту — тільки шум в ефірі.

— За хорошої погоди на зовнішню антену в машині в кількох точках на центральній площі Мени можна піймати «Перець-FM», «Еру-FM», трохи краще — «Люкс-FM» та «Наше радіо», — розповів місцевий таксист Леонід Однопал. — Але якщо переїхати на метр правіше чи лівіше — хвиля пропаде.

Так само люди тут ловлять радіо в будинках — підключають додаткові антени з накрученого спіраллю мідного дроту, шукають у помешканні точку, де передачу чути найкраще.

— Доводиться попобігати з приймачем по своїй квартирі на п’ятому поверсі, щоб піймати радіо «Шансон», — говорить директор Менського районного радіомовлення Валентина Фещенко.

Проводове радіо у Мені доживає останні дні. Валентина Фещенко написала заяву на звільнення. Фактично Менський район залишається без радіомовлення: проводове «Укртелеком» відключає, FM-хвилі сюди, в зону невпевненого прийому, не долітають. Щоб у Менському, Сосницькому і частково Корюківському районах чули FM-станції, потрібні вишка і передавач.

Радіо не ловило і в Сосниці.

— У редакції радіо ловить ледь-ледь, тільки коли виключені комп’ютери, — сказала редактор районного радіомовлення Валентина Трейтяченко. — У Сосницькому районі поки що 1689 радіоточок. Але ми розуміємо, що така ситуація не вічна. Тому у березні подали заявку на конкурс з радіочастот FМ-діапазону. Оформлення документів може тривати рік-півтора. Вишка, на яку можна почепити передавач для нас і для Мени, у Сосниці є. Залишилося купити цей самий передавач, поставити і ввімкнути.

Одразу за Сосницею на 106,1 FM піймали Перший канал Національного радіо, яке долинало з Холмів, а незабаром і «Супер-радіо». На вулиці Леніна у Новгороді-Сіверському той же канал національного радіо був на 101 FM. Радіостанції розташованого за 30 кілометрів міста Шостки Сумської області, на жаль, не почув.

На межі Новгород-Сіверського та Семенівського районів радіо зникло. Зате з’явилися російські музичні радіостанції.

У Корюківці мій приймач та автомобільний ловили лише УР-1, але таксист на вокзалі слухав «Люкс- FM», яке долітало сюди аж із Чернігова.

Назад їхали через Щорс. Перший національний розповідав про інвестиційний форум до Великого Щимеля. Далі радіо стало затихати. Лише після Березни з’явилися чернігівські радіостанції.

— На території області чимало «білих плям», де не чути ніяких FМ-станцій, — говорить директор Чернігівської філії концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Валерій Телятников. — Комерційні радіостанції, які чути в Чернігові, не хочуть йти в райони області. Вони посилаються на те, що там мало людей, тобто споживачів реклами. А від неї й живе комерційне радіо.

Найбільше покриття в області має Перший канал українського радіо. Але більшість його передавачів працюють не в FМ, а в «радянському УКХ-діапазоні». Його ловлять не всі приймачі. УКХ-діапазон від 65,9до 74 мегагерц був відведений для мовлення місцевих радіостанцій у Радянському Союзі. У всьому іншому світі такі радіостанції працюють на частотах від 88 до 108 мегагерц.

— Передавач з антеною та фідером для FМ радіо коштує близько 100 тисяч гривень, — каже генеральний директор обласної телерадіокомпанії «Сіверська» Анатолій Тютюнник. — Через один антенно-фідерний пристрій зазвичай мовить два канали одночасно. Але кожному каналу треба окремий передавач.

— Люди кажуть, що коли збудували сосницьку телевежу, Кучма дарував обладнання і для радіо?

— Я був на відкритті. Було лише обладнання для телебачення.

Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч».

Мітки: ,

Коментарі закриті.