туберкульоз копияВ Україні епідемія туберкульозу перейшла в категорію національної проблеми, оскільки офіційно число хворих на туберкульоз перевищило 1% населення, – повідомляє лікар епідеміолог Чернігівського міжрайонного Управління ГУ ДСЕС у Чернігівській області Юлія Зеркаль.

Хвороба не знає расових, статевих, вікових і соціальних відмінностей. Кожна людина повинна пам’ятати, що збудник захворювання передається від хворого на відкриту форму туберкульозу, який виділяє збудника в навколишнє середовище та кожний такий хворий заражає за рік до 20 осіб.

Епідемія туберкульозу в Україні оголошена ще в 1995 році.Туберкульоз вражає різні органи і системи людського організму, але найчастіше – органи дихання. При початкових формах захворювання може не бути ніяких проявів хвороби, тому часто рання діагностика можлива лише при застосуванні спеціальних методів дослідження: рентгенологічних (флюорографічних), туберкулінодіагностики, мікробіологічних. В останні роки відмінною рисою епідемії туберкульозу в Україні є зростання «мультирезистентного», тобто стійкого туберкульозу, тому рання діагностика – це запорука виявлення , ефективного лікування та зниження впливу наслідків хвороби на організм людини.

Сумна статистика захворюваності на туберкульоз за останні 6 років на території Менського району свідчить про поступове наростання кількості випадків враження населення району даним захворюванням . Так , починаючи з 2010 року і по сьогоднішній – 19 ,27 ,31 ,45 ,33 та 34 випадки відповідно.

Необхідно пам’ятати, що захворювання «Туберкульоз» ­– це не вирок. Потрібно своєчасно звертатися за медичною допомогою, а для цього необхідно всім знати головні симптоми захворювання:

  • кашель більше 2 тижнів,

  • підвищена стомлюваність,

  • слабкість,

  • підвищена пітливість, особливо вночі,

  • зменшення маси тіла без причини,

  • підвищення температури тіла,

  • задишка при незначних фізичних навантаженнях.

Якщо у Вас є наявність принаймні трьох з цих симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря, який призначить вам флюорографічне обстеження легенів та дослідження мокротиння, для дітей туберкулінодіагностику (пробу Манту).

Крім того, важливо знати, що іноді лікування туберкульозу це достатньо тривалий процес, тому важливо пройти весь шлях до кінця.

Щоб не захворіти туберкульозом в умовах епідемії необхідно повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом, загартовуватися, проводити більше часу на свіжому повітрі, часто провітрювати приміщення в якому ви працюєте або мешкаєте. Уникайте придбання продуктів тваринництва, які не пройшли ветеринарного обстеження. Не купуйте молочні продукти, які фасовані в нестерильний посуд, в пластиковий посуд який раніше використовувався для інших потреб. Суворо виконуйте правила особистої гігієни, обовязково проходьте періодичне, не рідше 1 разу на рік, медичне, в т.ч. флюорографічне, обстеження.

Безвідповідальне ставлення до свого здоров’я й нехтування першими проявами захворювання, уникання профілактичних обстежень призводить до несвоєчасного виявлення туберкульозу, що у свою чергу призводить до значного збільшення захворюваності туберкульозом . Пам’ятайте: захворювання легше попередити, ніж лікувати.

Бажаємо Вам здоров’я!

Коментарі закриті.