Як отримати Європу у валізіПід час зустрічі зі старшокласниками Менської районної гімназії молоді експерти з Німеччини, Польщі та України розповіли про програму-діалог «Європа у валізі». Вона спрямована на пожвавлення дискусії щодо європейських перспектив України.

У рамках програми, зокрема, відбувається інформування української молоді про освітні та культурні програми в Європі, повідомила заступник директора районної гімназії Людмила Москалець.

Програма «Європа у валізі» діє вже шостий рік, реалізують її спільними зусиллями Фонд Конрада Аденауера, Фонд Роберта Боша, Європейська Академія Берліну та Польська Фундація Роберта Шумана у співпраці з Інститутом євроатлантичного співробітництва.

Волонтери програми спілкуються зі школярами та студентами, активістами громадських та партійних організацій, молодими підприємцями та представниками засобів масової інформації.

Гімназисти поспілкувалися з Александером Сахаровим (Дрезденський технологічний університет), Вереною Бьоніш (Університет Кьольну), Гжегожем Шимановскі (Вільний університет Берліну), Матеушем Люфтом (Варшавський університет), Наталією Татарчук (Європейсько-українське енергетичне агентство), Дариною Барсуковою (Технічний університет Чалмерса, Швеція) та Наталією Сад (МГО «Інтерньюз-Україна»).

Під час тренінгів говорили про набуття юними людьми навичок громадської діяльності, втілення власної позиції, про можливості активної молоді.

Зокрема, іноземні студенти поділилися ідеями про те, в яких конкурсах і проектах можна брати участь, аби отримати грант на безкоштовне навчання у закордонних вишах. Адже в останні роки усе більш популярним стає саме такий спосіб отримання вищої освіти. Деякі випускники шкіл Менщини вже навчаються за кордоном, поїдуть вчитися за межі України і наступного року.

Коментарі закриті.