Гідрометцентр визначив можливі критичні зони на Чернігівщині, де можуть виникнути проблемні ситуації в період проходження весняного водопілля.

Так, на річці Дніпрі прогнозують досягнення і тривале перевищення небезпечних відміток рівня води в Ріпкинському та Чернігівському районах, повідомляє Чернігівська ОДА. Це може призвести до обтоплення водами Дніпра і Сожу населених пунктів, відрізання їх від основних шляхів сполучень, затоплення ділянок доріг місцевого значення. Тривалий паводок може ускладнити умови життєдіяльності населення в цих районах, як це відбулося навесні 2013 року.

Фахівці також попереджають, що при проходженні водопілля тривалий час утримуватиметься затоплення заплави річки Десни біля Новгорода-Сіверського. Тут варто очікувати на досягнення небезпечних відміток обтоплення (оточення водою, відрізання від шляхів сполучення) та початкове підтоплення водами Десни низькорозташованих садиб ряду населених пунктів у Новгород-Сіверському, Коропському, Куликівському, Сосницькому, Менському та Городнянському районах.

Аби попередити надзвичайні ситуації, пов’язані з паводком, відповідні служби постійно моніторять рівень води на зазначених територіях. Як уже повідомлялося, минулого тижня проведено обліт критичних зон, щоб наочно відстежити стан справ.

Коментарі закриті.