52tДо відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Менському районі надходять звернення осіб, які є членами фермерського господарства, особистого селянського господарства з приводу страхування від нещасного випадку на виробництві.

Повідомляємо, що відповідно до пункту 1 частини  3 статті 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 №1105 члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, якщо вони не є найманими працівниками, можуть добровільно застрахуватися від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Порядок добровільного страхування  визначено статтею 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464:

  • зазначені особи подають до органу Державної фіскальної служби за місцем проживання відповідну заяву;
  • з особою, яка подала заяву, органом Державної фіскальної служби укладається договір про добровільну участь. Цей договір набирає чинності з дня його підписання. Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві протягом строку, визначеного в договорі,  але не менше одного року;
  • для осіб, які є членами фермерського господарства, особистого селянського господарства єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві встановлюється у розмірі 1,61 відсотка  до визначеної бази нарахувань єдиного внеску.

В разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вищевказані особи – страхувальники мають право на отримання страхових виплат та медико-соціальних послуг за рахунок коштів Фонду з моменту укладання Типового договору про добровільну участь та сплати єдиного соціального внеску.

Отже, членам фермерського господарства, особистого селянського господарства,  які виявили  бажання  добровільно застрахуватися від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності,  необхідно звернутися з відповідною заявою до  державної податкової інспекції головного управління Державної фіскальної служби  у Чернігівській області за місцем проживання або реєстрації.

Додаткову інформацію можна отримати у відділенні виконавчої дирекції Фонду в Менському районі за телефоном 21253.

Коментарі закриті.