Знайти роботу — півсправи, попереду в більшості співробітників, які щойно влаштувалися на роботу, випробувальний термін, що потрібно витримати. І тільки після цього можна буде вільно зітхнути – робота отримана.

По суті, випробний термін – це можливість перевірити, чи підходите ви на цю роботу, і чи підходить вона вам. Давайте розберемося, з чого ж складається успішне проходження випробувального терміну.

1. Заведіть щоденник або блокнот. Вам потрібно буде в стислий термін одержати та засвоїти масу корисної інформації. Крім відомостей, що стосуються ваших безпосередніх професійних обов’язків, вам потрібно ще запам’ятати паролі, коди доступу, імена, прізвища та посади колег, хто де сидить і за що відповідає, внутрішні телефони та інше. Набагато зручніше, якщо ви будете все записувати, причому в одному місці.

2. Виявляйте ініціативу, але обережно. Новачкові в чомусь простіше здійснити невеликі вдосконалення, він не скутий звичкою «ми завжди так робили, у нас так прийнято». Проте у вас може бути корисний досвід, як краще організувати справу. Свіжий погляд – це добре, але перш ніж просувати свою ініціативу, подумайте, чи не вплине це нововведення негативно на роботу колег, які давно працюють. Не намагайтеся підірвати основ, випробувальний термін – не час для глобальних перетворень. Проте ви заслуговуєте на подяку колег, якщо зможете зробити щось корисне для всіх – наприклад, створите зведений файл контактів, які всім потрібні, і зробите його загальнодоступним і зручним для користування.

3. Порадьтеся. У кожній компанії свої порядки, документообіг і просто свої «правила гри». Вникнути відразу в усі неможливо. Краще один раз запитати, ніж переробляти потім всю свою денну роботу або виявитися в несприятливому стані.

4. Просіть порад в міру. Не мучте своїх колег нескінченними питаннями, у них теж є робота, яку вони повинні виконати добре та в термін. Якщо вам потрібна допомога, то просіть «вудки», а не «рибу».

Випробувальний термін не тільки для вас, але й для компанії. Роботодавець оцінює вас, а ви вирішуєте, чи підходить вам ця компанія, посада, колектив і навіть начальник.

5. Дотримуйтесь дисципліни. Приходьте вчасно, йдіть не раніше покладеного, не витрачайте багато часу на перекури й обіди. Звучить банально? Але коли навколишні приходять на роботу на годину пізніше за вас, відпрошуються у своїх справах і збігають раніше, дуже хочеться дати собі потурання. У такій ситуації чужий приклад вам не наука, ви не знаєте, чим ваші колеги заслужили таке вільне ставлення до трудового розпорядку, не знаєте, як вони працюють під час авралу. «Ослаблення режиму» можливе, тільки якщо керівник прямо та за своєю ініціативою дозволить вам це зробити. Відпрошуйтеся з роботи тільки в крайньому випадку, пояснивши начальникові причину та підкресливши, що подібне для вас – виключення.

6. Будьте готові до понаднормової роботи. І причина зовсім не у сваволі роботодавця. Згадайте, як ви бралися за якусь нову серйозну справу. Скільки часу спочатку ви на нього витрачали? У всьому треба було розібратися, вникнути, вигадати оптимальну «технологію» виконання, вирішити, які вам знадобляться матеріали, інформація, контакти, документи, зрозуміти, які люди приймають потрібні вам рішення. А на новому місці спочатку важко навіть скласти список пріоритетів.

7. Зробіть вибір. Випробувальний термін не тільки для вас, але й для компанії. Роботодавець оцінює вас, а ви вирішуєте, чи підходить вам ця компанія, посада, колектив і навіть начальник. У вас обов’язково будуть складні моменти, період звикання, звичайно особливо важко даються перші дві-три тижні, і робити різких рухів у цей час не варто. Але за три місяці цілком можна вирішити, чи зможете ви комфортно працювати на цьому місці чи ні? Не мучтеся й не чекайте, що ось закінчиться випробувальний термін, і все втрясеться: є речі, які не підлягають «виправленню».

За матеріалами сайту www.trud.gov.ua, www.rabota.ru

Коментарі закриті.