invalidnostЗа рішенням Генеральної Асамблеї ООН, 3 грудня щорічно світова громадськість відзначає Міжнародний день інвалідів.

У тому, що здорова людина в одну мить стає калікою, важко знайти винного. Винен і роботодавець, і ті працівники, що були поруч, і непередбачені обставини, і сам потерпілий.

Про це «Нашому слову» повідомила Галина Коваленко, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Менському районі.

Це може трапитись з кожним, і про це необхідно пам’ятати. Завдання відділення – своєчасно прийти на допомогу.

Виплати та соціальні послуги на сьогоднішній день надаються 239 потерпілим на виробництві та 13 утриманцям. Відділення обслуговує потерпілих на виробництві, що проживають на території Менського, Корюківського та Сосницького районів. За дев’ять місяців 2013 року було виплачено 1 351 тис. грн. А за весь час роботи відділення – майже 12 млн. грн.

Оскільки наш регіон сільськогосподарський, то й найбільше травм трапилося на сільгосппідприємствах. Ця галузь ніколи не відрізнялася високою заробітною платою, тому й середня виплата на одного потерпілого складає лише 587,85 грн. Це набагато менше, ніж середня виплата по Україні.

Але якщо порівняти з тим, що прийняв Фонд від підприємств в 2001 році, то середня сума виплати збільшилась у шість разів, у тому числі за рахунок осучаснення, проведеного в 2012 році, – у 1,6 раза.

Відділення надає весь спектр медико-соціальних послуг, визначених довідкою МСЕК. За дев’ять місяців 2013 року таких послуг надано на суму 179,9 тис. грн. За час діяльності відділення – на суму 1 251 тис. грн.

– Ми працюємо з людьми, у яких обмежені можливості, – наголошує Галина Коваленко. – І від нас залежить розширення їхніх можливостей, надання шансу для повноцінного життя.

Коментарі закриті.