На території міста та району щороку виявляють десятки стихійних сміттєзвалищ.  Як безпосередньо біля сміттєзбірних контейнерів, так і на берегах річок, на вулицях і тротуарах. І створюють цей безлад самі громадяни, зауважує лікар з комунальної гігієни районної санепідемстанції Юлія Зеркаль.

Найчастіше люди нарікають на те, що сміття вивозять рідко, а переповнені контейнери приваблюють щурів, бродячих котів і собак. А пацюки, як відомо, переносять смертельно небезпечні хвороби: сказ, ящур, дизентерію, та лептоспіроз. Часто сміття палять, а це псує контейнери. До того ж отруюється димом довкілля.

Місцеві органи самоврядування щороку намагаються ліквідувати стихійні звалища, але деякі «добросовісні» громадяни вперто вивозять сміття і скидають його у придорожніх смугах.

Мешканці району чомусь відмовляються вивозити будівельне сміття на звалище та у спеціально відведені для цього місця. Відтак маємо по десятку стихійних смітників у кожному населеному пункті району.

Щоб покарати винних, потрібно їх спіймати на гарячому.  Для цього потрібно запам’ятати колір та марку автомобіля «дбайливого» господаря, державний номер та у присутності двох-трьох свідків скласти акт і направити його до екологічного відділу районної ради. Порушникам, відповідно до статті 152 Адміністративного кодексу України, «світить» штраф від одного до семи неоподатковуваних мінімумів – від 17 до 119 гривень.

Коментарі закриті.