Цієї неділі громадяни України визначаться, хто прийматиме закони у наступному складі Верховної Ради. І хоча вибори у нашій державі трапляються регулярно, все ж не зайвим буде нагадати, як саме проходитиме процедура голосування і яким чином потрібно заповнювати виборчий бюлетень.

Маю право!

Право голосу на виборах до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року мають громадяни України, яким виповнилося 18 років. Не мають права голосу лише громадяни, визнані судом недієздатними.

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Щодо цих списків, то, як зазначає начальник відділу ведення Державного реєстру виборців РДА Володимир Фесенко, усі вони ретельно перевірені й затверджені. У разі, якщо виборець бажає внести зміни у свої дані або взагалі не отримав своєчасно запрошення на вибори і не встиг не пізніше як за п’ять днів до дня голосування звернутися із заявою до своєї дільничної виборчої комісії або до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання з метою занесення його до виборчих списків, то у день голосування (28 жовтня) зміни до списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду.

День виборів

Голосування проводиться 28 жовтня з 8 до 20 години без перерви. Не забудьте, що саме 28 жовтня Україна переходить на зимовий час. Тобто стрілка годинника переводиться на одну годину назад.

На виборчу дільницю потрібно взяти один із документів:

– паспорт громадянина України;

– тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України);

– військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Після пред’явлення одного з цих документів, за умови наявності громадянина у списку виборців та після того, як виборець поставить свій підпис за отримання виборчих бюлетенів у списку виборців та у визначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів, член дільничної виборчої комісії видасть виборцю два бюлетені.

Виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність у кабіні інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, його довіреної особи, уповноваженої особи партії, офіційного спостерігача.

Виборець може перебувати у кабіні для голосування лише протягом часу, необхідного для голосування.
У виборчому бюлетені, призначеному для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, потрібно поставити позначку (галочку, плюс або інший символ, що засвідчує волевиявлення виборця) у квадраті навпроти назви партії, за яку голосує виборець. Можна голосувати за кандидатів у депутати лише однієї партії.

У виборчому бюлетені, призначеному для голосування в одномандатному виборчому окрузі, потрібно поставити позначку (галочку, плюс або інший символ, що засвідчує волевиявлення виборця) у квадраті навпроти прізвища кандидата у депутати, за якого голосує виборець. Можна голосувати лише за одного кандидата у депутати.

Якщо на виборчому бюлетені зроблено більше як одну позначку або не поставлено жодної позначки, такий бюлетень вважається недійсним. У бюлетенях немає графи «проти всіх».

Новацією цьогорічних виборів є обладнання виборчих дільниць камерами відеоспостереження. Завдяки цьому спостерігати за виборами можна на інтернет-порталі www.vybory2012.gov.ua

Але пам’ятайте, що відеокамери не знімають процес голосування у виборчих кабінках. Тобто, ніхто не може відслідкувати, за яку партію чи за якого кандидата ви зробили відмітку у виборчих бюлетенях.

Коментарі закриті.