діабетТема Всесвітнього дня здоров’я 2016 року – «Переможемо діабет!». Епідемія діабету стрімко наростає в багатьох країнах, причому особливо різке зростання спостерігається  в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Але діабет можна лікувати і більшу частину випадків захворювання можна запобігти, – повідомляє лікар загальної практики-сімейний лікар Менської лікарської амбулаторії Віталій Лавров.

Діабет – хронічне захворювання, яке розвивається, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну, або коли організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, що регулює рівень цукру в крові і дає нам необхідну для життя енергію. Якщо він не може потрапити в клітини, де окислюється в якості енергії, то вміст цукру в крові зростає до небезпечних рівнів.

Існує дві основні форми діабету. При діабеті типу 1 організм зазвичай не виробляє інсулін і потребує його в ін’єкціях, щоб вижити. При діабеті типу 2, що становить близько 90% випадків захворювань, організм зазвичай виробляє власний інсулін, але його недостатньо, або ж він не може бути використаний належним чином. Хворі на діабет типу 2 зазвичай мають надлишкову вагу та  ведуть сидячий спосіб життя: ці два фактори підвищують потреби організму в інсуліні. Згодом високий вміст цукру в крові може серйозно пошкодити  роботу органів, викликаючи інфаркт, інсульт, захворювання нервової системи, ниркову недостатність, сліпоту, імпотенцію та інфекції, які можуть спричинити ампутацію.

Всесвітня організація охорони здоров’я виносить ідею боротьби з діабетом  в Всесвітній день здоров’я 7 квітня 2016 року оскільки:

  1. Епідемія діабету стрімко наростає в багатьох країнах, причому особливо різке зростання документований в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
  2. Значну частку випадків захворювання на діабет можна запобігти. Доведено, що прості заходи щодо зміни способу життя ефективно запобігають або відкладають початок діабету 2 типу. Підтримка нормальної ваги, регулярне фізичне навантаження і здоровий раціон можуть знизити ризик виникнення діабету.
  3. Діабет піддається лікуванню. Його можна контролювати і впливати на нього, щоб уникнути ускладнень. Розширення доступу до діагностування, навчання правильній поведінці і доступне в ціновому відношенні лікування є важливими елементами заходів у відповідь.
  4. Зусилля по профілактиці і лікуванню діабету матимуть важливе значення для досягнення глобальної мети, яка передбачає скорочення до 2030 року на одну третину передчасної смертності від неінфекційних захворювань (НИЗ). До цього будуть причетні багато секторів суспільства, в тому числі уряду, роботодавці, викладачі, виробники, громадянське суспільство, приватний сектор, ЗМІ та громадськість в цілому.

Мета Всесвітнього дня здоров’я 2016 року – розширити профілактику, покращити надання медичної допомоги, епіднагляд,  підвищити інформованість про зростання діабету і його наслідки, розгорнути прийняття конкретних і прийнятних в ціновому відношенні заходів по боротьбі з діабетом.

Мітки:

Коментарі закриті.