Про це перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко заявив під час кущового семінару в Чернігові, участь у якому взяли представники бізнесу і громадськості Чернігівської, Сумської та Полтавської областей.

Володимир Хоменко зазначив, що подібні зустрічі вже провів на Львівщині, Хмельниччині та Одещині, де поспілкувався з представниками бізнесу та громадськості з 20 областей:

“Ми провели відкритий діалог. Усі пропозиції, що надходили, ми взяли до уваги. Усі вони будуть проаналізовані й враховані, щоб навіть на етапі створення Служби не було розмежувань на «контролера» і «жертву», а була повноцінна співпраця держави і бізнеса”.

Загалом, розповів посадовець, за час проведення громадських обговорень надійшло більше 120 пропозицій від громадськості. Хтось висуває пропозиції, хтось – побоюється нового карального органу.

“Саме тому процес створення СФР цілком прозорий і публічний, – запевняє Володимир Хоменко. – Бізнес має розуміти, що ми кардинально змінюємо тип стосунків. Служба фінрозслідувань знизить напругу у стосунках між бізнесом і державою”.

Пріоритетними напрямками роботи відомства, за словами податківця, будуть боротьба з тіньовою економікою, відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом, корупцією, а також контроль за витратами чиновників.

Створення СФР, переконував Володимир Хоменко, не вимагає додаткових видатків: державні кошти будуть зекономлені завдяки скороченню штату і структур-дублерів.
Ефективність роботи нової структури очевидна, вважає посадовець. Буде визначатися певний перелік ризиків. І, якщо у підприємства їх немає, то і не буде підстав його перевіряти. Такий відбір робитиметься комп’ютеризовано, без втручання співробітників. Це дасть можливість усунути основну корупційну складову, адже контролюючий орган мінімально контактуватиме з бізнесом.

“Практично припинили перевірки малого і середнього бізнесу, – зазначив Володимир Хоменко. – Ми ставимо основне завдання – боротьба з неконтрольованими «тіньовими» потоками. Це «конверти», «податкові ями», контрабанда, виведення коштів за кордон. Ми перекрили організоване розкрадання».

Законопроект, що регулює роботу СФР, був прийнятий на засіданні Кабінету Міністрів і направлений до Верховної Ради. Сьогодні триває його розгляд у парламентських комітетах.

Коментарі закриті.