З 1 червня розпочнеться виплата компенсацій вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР. Для того, аби в ощадкасах не було величезних черг, безкоштовно випустять 6 мільйонів платіжних карток – за кількістю зареєстрованих вкладників Ощадбанку СРСР, що так і не отримали компенсації. Саме на таку «Національну картку» й перерахують кошти кожному вкладнику, повідомила «Нашому слову» прес-служба Національного банку України.

Гроші з картки можна буде зняти в установах Ощадбанку, через його банкоматну мережу або розрахуватися ними в закладах торгівлі і аптек.

«Національна картка» справді заслуговує на своє ім’я, адже це картка нашої, української платіжної системи НСМЕП (Національна система масових електронних платежів), яка була створена за ініціативою Національного банку ще у 2000 році. До цього часу НСМЕП не відігравала помітної ролі на ринку платіжних карток, який фактично поділений між міжнародними платіжними системами Visa і MasterCard. 6 мільйонів «Національних карток», до випуску яких вже приступив концерн ЄДАПС, перерозподіляють картковий ринок в Україні на користь національної системи . Це дозволить уникнути монополії іноземних платіжних систем в Україні, зробить  платіжні картки більш надійними та сучасними. Та й ціни на послуги вітчизняної системи платежів встановлюватимуться у гривнях, а не в доларах, що сприятиме зменшенню «доларизації» української економіки.

Для країни та НБУ – «Національна картка» це дуже кваліфікована і неінфляційна схема компенсацій втрачених вкладів Ощадбанку. Для громадян – зручний засіб зекономити при придбанні товарів в торгівельних мережах.

До речі, ті громадяни, які отримають на них компенсацію за вкладами Ощадбанку СРСР, зможуть без зайвої паперової тяганини покласти їх на депозит з надзвичайно привабливими відсотковими ставками. Також на ці картки можна зараховувати пенсії та інші соціальні виплати і знімати їх в мережі 6000 відділень, 1300 банкоматів (цілодобово) Ощадного банку.

Коментарі закриті.