Відтепер допомогу на дитину можна оформити онлайн

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 890 внесено зміни Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 р, так заява може бути подана в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зокрема з використанням електронного цифрового підпису.

 

В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.

 

У разі надходження надісланої з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви без електронного цифрового підпису, допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви.

 

У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.

 

10 березня 2017 року Міністерство соціальної політики та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нову електронну послугу у сфері соціального захисту – призначення допомоги при народжені дитини.

 

Міністерством соціальної політики проведено тренінг для працівників органів соціального захисту населення щодо впровадження електронної послуги «Призначення допомоги при народженні дитини».

 

Досі документи для призначення допомоги можна було подати лише у паперовій формі. У 2016 році близько 400 тис. українців для цього особисто відвідали органи соціального захисту населення, витрачаючи на це свій час.

 

Досі документи для призначення допомоги можна було подати лише у паперовій формі. У 2016 році близько 400 тис. українців для цього особисто відвідали органи соціального захисту населення, витрачаючи на це свій час.

 

В області за призначенням допомоги при народженні дитини у 2016 році звернулось 8,6 тис. громадян.

 

Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування. Батьки можуть подати такі документи у будь-який зручний час за допомогою мережі Інтернет, без необхідності особистого відвідування районного управління соціального захисту населення.

 

Впровадження електронних послуг є одним з пріоритетів роботи Міністерства соціальної політики.

2017 03 14 ditu

Електронна послуга вже доступна на офіційному сайті Мінсоцполітики за адресою e-services.msp.gov.ua , а також, згодом, буде доступна на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua . Електронні форми з автоматичною перевіркою введених даних та інтерактивними підказками мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

 

За рахунок автоматизації перевірки введених даних значно пришвидшується процес розгляду документів та ухвалення рішення щодо призначення допомоги. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та зменшують ризики зловживань або шахрайства.

 

Зроблено ще один важливий крок на шляху до запровадження реального електронного урядування в Україні, наголошують у Мінсоцполітики. Адже доступні та прозорі, не корупційні, швидкі та зручні електронні соціальні послуги – це те, що найбільше очікують громадяни.

 

Довідка

Допомога призначається у розмірі 41280 гривень.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 грн, та 36 місяців рівними частинами по (860 грн).

Коментарі закриті.