22 січня відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, щодо введення карантинних обмежень по сказу в селі Покровське, де встановлено захворювання кота сказом.

 

На засіданні комісії, яку провів заступник голови райдержадміністрації Микола Петрушенко, були розглянуті першочергові завдання відповідальним службам для недопущення розповсюдження захворювання та затверджено План заходів з ліквідації сказу у визначених засіданням зонах: неблагополучній – село Покровське, загрозливій – село Слобідка.

 

Зазначено, що основними причинами виникнення сказу є невиконання громадянами Правил утримання собак і котів в населених пунктах, відсутність у сільській місцевості бригад по відлову безпритульних тварин, недостатні міри щодо зниження поголів’я диких м’ясоїдних тварин, особливо червоної лисиці, як основного джерела захворювання. В даному випадку, однією з головних причин стало небажання або незнання громадян про необхідність проведення обов’язкових профілактичних щеплень домашніх тварин від сказу. В селі відмовились від вакцинування тварин власники 23 собак і 24 котів, один з яких і захворів на сказ.

 

Також наголошено на загостренні ситуації в Україні по африканській чумі свиней і необхідності дотримання господарями базових принципів біобезпеки, яке сприятиме запобіганню виникнення в Менському районі не тільки АЧС та сказу, а й інших інфекційних захворювань.

За інформацією Менського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Коментарі закриті.