Аномалії погоди призвели до дивних явищ у природі.

Казка «12 місяців» на Чернігівщину прийшла перед Різдвом, повідомляє “Чеline”.

За традицією, подружжя Воробей у селі Боровики Чернігівського району пішли до лісу. Вологий безсніжний ліс здивував мешканців Боровиків сюрпризами. Серед мокрого листя Валерій Воробей розгледів гриби. Лисички росли гуртом, як і належить.

Назбирав чоловік півкорзинки свіженьких руденьких лисичок. Дорогою додому ще й зібрав букет квітів дружині. Жовті квіти, схожі на незабудки пробивалися через старе листя. Чоловік пишається своєю знахідкою та вважає її різдвяним чудом.

«Я знаю, що лисички витривалі, — зізнається Валерій Воробей. — Але щоб лисички вродили перед Різдвом, такого ще я не памя’ ятаю.»

А вже незабаром неочікувану зустріч з плазуном серед зими довелося пережити працівнику Тихоновицького лісництва (Сновський район).

Напередодні нового року чоловік «точкував» у лісі деревину, коли почув неголосне шипіння. Підійшов ближче і завмер – поряд лежала жива гадюка. Чіпати плазуна не став, каже, змія й без того навряд виживе, адже поводилась дуже мляво і безпорадно.

Загалом лісівники Корюківського лісгоспу діляться чутками, що такі зустрічі для цієї зими не є поодинокими. Місцеві жителі припускають, що гадюки прокинулися через невластиву для грудня-січня теплу погоду, а також через велику кількість води.

Як відомо, ще восени змії ховаються в норах, а на початку зими впадають у сплячку. Коли температура повітря падає, змія закопується ще глибше, щоб сховатися від холоду. Проте, цьогоріч такої необхідності погодні умови доки не передбачають.

Коментарі закриті.