Величківка хоче зберегти водогін
Сільський голова Віталій Ценцеря задоволений роботою завідувача ФАПу Романа Потапчика. Минулого року цей 20-річний спеціаліст лише за викликом здійснив 1140 оглядів пацієнтів.

Величківка хоча і є мало не пригородом райцентру, однак має 92 будинки, що стоять пусткою. Про можливості покращити життя радилася сільська громада на загальних зборах.

Земля не гуляє

Саме географічне розміщення допомогло селу з автобусним сполученням: через нього проходить дорога Мена – Корюківка з досить жвавим рухом. Тож дістатися Мени – не проблема, багато величківців там і роботу мають.

У селі працюють клуб, поштове відділення, продовольчий та промисловий магазини, існують два фермерські господарства та чотири приватні підприємства. Бібліотеку із солідним книжковим фондом відвідують 570 постійних читачів.

Ще в селі читати є кому – населення на території сільради складає 653 особи. Правда, Вільному (колишня Булигівка) похвалитися нема чим: тільки двоє зареєстрованих у цьому населеному пункті, та й то постійно проживає лише одна людина.

А ось рілля орендується практично повністю: ПП «Петрушанко агро», СПД «Жук», ПП «Менський аграрник», фермерські господарства «Демченко», «Шанс», «Валентій», «Бджола», ПП «Агро Перше Травня» та інші не дають ланам заростати бур’янами.

Не так давно школа отримала власну свердловину для водопостачання. А школяриків все менше: ще сім років тому навчалося 96 дітей, зараз – лише 50 сідають за парти.

Сільська рада конче потребує фінансів для ремонту клубу та бібліотеки, доріг.

– Значні кошти вкладено у відновлення вуличного освітлення, – розповів громаді сільський голова Віталій Ценцеря. – Виготовлено проектну документацію, замінено дві електропідстанції. Сподіваюся, що у цьому році вулиці Леніна, Хазова, Миру вже будуть освітлюватися.

Про воду, вікна й дитсадок

Ще з радянських часів у Величківці існує 20-кілометровий водогін, збудований тогочасним колгоспом. Нині водомережа потребує нагляду та поточних ремонтів. А головне те, що без дозвільних документів (які коштують десятки тисяч гривень) водогін взагалі експлуатувати не можна. На сільську раду вже накладалися величезні штрафи.

– Я б порадив сільському голові передати водогін на обслуговування якомусь міському комунальному підприємст­ву, – виклав свою думку на зборах перший заступник голови РДА Володимир Василенко. – Це дозволить звільнитися від штрафних санкцій та зберегти існуючу мережу.

Також Володимир Улянович повідомив, що цього року заплановано провести часткову заміну вікон у місцевій школі. Порекомендував сільській раді прискорити укладення з орендарями договорів на використання земельних ділянок, які знаходяться під будівлями. Адже це допоможе поповнити місцевий бюджет.

Відкриття дитячого садка, зі слів Володимира Василенка, також можливо: для цього потрібно, щоб не менше 15 батьків подали відповідні заяви.

Як повідомив дільничний інспектор міліції Роман Білик, протягом минулого року на території сільради вчинено три кримінальні злочини, два з них уже розкриті. У селі багато осіб, що зловживають алкоголем, розливається «самогонне море».

Коментарі закриті.