Відповідно до змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціально захисту багатодітних сімей», статтю 13 Закону України «Про охорону дитинства» доповнено, зокрема, такою нормою:

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

1)безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2)щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3)першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

4)безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

5)безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” .

Батькам і дітям з багатодітних сімей структурними підрозділами у справах сім’ї, молоді та спорту місцевих державних адміністрацій видаються відповідні посвідчення, якими встановлюється статус багатодітної сім’ї.

До повноважень місцевих державних адміністрацій відноситься надання у межах повноважень встановлених пільг і допомог, пов’язаних з охороною материнства і дитинства, поліпшенням умов життя багатодітних сімей (ст.22 п.6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації).

До делегованих повноважень органів місцевого самоврядування віднесено вирішення відповідно до законодавства питань про надання пільг і допомоги, пов’язаних з охороною материнства і дитинства (ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції, визначеної законом, забезпечують організацію пільгового проїзду міським пасажирським транспортом загального користування (крім таксі) в сільській місцевості учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей-сиріт, дітей з неповних і багатодітних сімей, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах (ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства»).

За повідомленням Міністерства соціальної політики України.

Коментарі закриті.