В Україні почалася виборча кампанія з чергових місцевих виборів, які призначені на 31 жовтня 2010 року.

Відмінною рисою цих виборів є те, що вони вперше проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою.

Це означає, що одна половина депутатів місцевих рад обирається за партійними списками, друга – в одномандатних округах, хоча висувати кандидатів у цих округах можуть тільки місцеві партійні організації.

За змішаною системою обираються депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а також обласних, районних і міських рад.

У той же час депутати сільських і селищних рад обираються за мажоритарною системою.

Кандидатів на посаду міських голів можуть висувати тільки місцеві партійні організації, сільські й селищні голови балотуються як від партій, так і шляхом самовисування.

На проведення виборів у держбюджеті на поточний рік передбачено 1,032 млрд грн, однак у ЦВК заявляють, що необхідно на 300 млн грн більше.

Комісія має намір подати відповідні подання в Мінфін і парламент про збільшення фінансування місцевих виборів, оскільки в іншому випадку доведеться заощаджувати, зокрема, на ефірному часі на радіо й телебаченні для ведення передвиборної агітації.

Відповідно до закону про місцеві вибори, 31 жовтня не обираються депутати Київської міської ради й міський голова столиці, а також депутати Тернопільської обласної ради, оскільки вони були вибрані на позачергових виборах, які пройшли після 2006 року.

Незадовго до початку виборчої кампанії в Києві, а також низці інших великих міст, зокрема, у Харкові, міські ради ухвалили рішення щодо ліквідації районних рад. Тому вибори в них проводитися не будуть.

Опозиція заявила, що це зроблено тому, що в цих містах Партія регіонів не має достатньої підтримки у виборців, але самі ради аргументували свої рішення необхідністю приведення вертикалі влади у відповідність із Конституцією, відповідно до якої в одному населеному пункті може бути лише один представницький орган. Таким чином, у Києві місцеві вибори взагалі проводитися не будуть.

Коментарі закриті.