На території Менської ОТГ функціонує 16 прийомних сімей, у яких виховується 21 дитина, та діє дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 8 дітей.

Про це у День усиновлення, який відзначається сьогодні, 30 вересня, повідомили Менський міський центр соціальних служб та Менський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Кожна дитина має право виховання в сім’ї, потребує тепла, підтримки та любові. Тому усиновлення – це благородна і водночас нелегка справа. Потрібно навчитися відчувати, розуміти, любити дитину.

Усиновлення як форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є найкращою формою виховання таких дітей. Сім’я – це те середовище, яке найкраще сприяє формування особистості.

Окрім усиновлення, сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї.

Опіка, піклування встановлюються для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14 років і залишилися без батьківського піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.

Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

На території Менської ОТГ функціонує 16 прийомних сімей, у яких виховується 21 дитина та діє дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 8 дітей.

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Якщо ви маєте бажання подарувати самотній дитині тепло батьківських обіймів, повернути радість життя, звертайтеся за додатковою інформацією до Менського міського центру соціальних служб та Менського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресами:

м. Мена, вул. Семашка, 8, тел.: 2-11-33, 3-10-07

смт Березна, вул. Свято-Покровська, 13, тел. 2-51-48.

Коментарі закриті.