burokratОбговорення реформи місцевого самоврядування має завершитися через півроку, і вона має бути прийнята громадою.

Про це сказав заступник голови Адміністрації президента Сергій Ларін в інтерв’ю газеті “Комсомольська правда в Україні”, повідомляє “Українська правда”.

“Планується, що в цілому обговорення має завершитися через півроку”, – сказав він.

За словами представника АП, основне завдання реформи – “щоб людина отримувала однакову якість послуг незалежно від того, де вона живе, у невеликому селі чи мегаполісі начебто Києва”. Це стосується шкіл, медицини, транспортного сполучення.

“Звісно, будь-яка реформа – це ломка, чиновникам у регіонах легше сидіти в кабінеті. А перетворення заплановані справді комплексні, масштабні. Їм доведеться рухатися, виходити зі своїх кабінетів, спілкуватися

з людьми, вникати в їхні повсякденні проблеми, звітувати перед жителями… Але плоди будуть неодмінно”, – заявив Ларін.

“От в одному з міст, приміром, медики на швидкій постійно скаржилася, що не вистачає бензину. Тоді на машини поставили GPS-навігатори, і – сюрприз! – бензину раптом стало вдосталь, тепер ще й залишки є. Такий-от людський фактор, і якщо не перемогти його, усе буде як і раніше”, – навів він приклад.

За словами Ларіна, щоб змусити чиновника рухатися, його “можна й звільнити, але краще по-іншому”.

“Сьогодні зарплата держслужбовця на рівні райадміністрації мінімальна, це близько 1100-1200 гривень. Яка в нього може бути мотивація? Мотивацію повинні створювати люди, жителі території, які, по суті, наймають на роботу того чи іншого чиновника”, – сказав він

“Саме вони повинні визначити, скільки таких чиновників має працювати в органі місцевого самоврядування, яку зарплату їм поставити, щоб у них була мотивація надавати якісні послуги, як їх контролювати”, – вважає Ларін.

“І коли всі учасники цього процесу зрозуміють усі переваги такого підходу, зрозуміють, що це сучасна європейська модель роботи, тоді й з’явиться мотивація для реалізації запропонованої концепції”, – додав він.

Представник АП зазначив, що проробляли реформу, в основному, самі асоціації самоврядування, обл- і райради, а координувало дії Міністерство регіонального розвитку. Експерти збиралися на робочих групах.

Тепер концепцію повинні затвердити на місцях. “Це принципова позиція: її в жодному разі не можна нав’язувати. Потрібно, щоб її розглянула вся громада”, – сказав Ларін.

Коментарі закриті.