Російська агресія стосується кожного, і черговим підтвердженням є комп’ютерні віруси як кібернетична зброя. Причому уражаються не лише комп’ютери, а й мобільні телефони.

Про це повідомляє Менський районний військовий комісаріат.

Нещодавно СБУ інформувала, що при надходженні SMS із текстом “Привет. Тебе фото: http/…” його необхідно терміново видалити і у жодному разі не переходити за вказаним посиланням, інакше на пристрій завантажується шкідливе програмне забезпечення. У результаті цього уся наявна інформація стає доступна розробнику вірусу, розмови та дані з пристрою розкодовуються, а усім номерам телефонної книжки розсилаються аналогічні повідомлення.

Зараз же активізувалась розсилка листів електронної пошти з хибними посиланнями на адреси технічної підтримки офіційного веб-сайту Міністерства оборони України, а саме master@mіl.gоv.ua, support@mil.gov.ua, admin@mil.gov.ua, admou@mil.gov.ua та інших, основною ознакою яких є заклик ознайомитися зі змістом вкладеного документа “Документація.dok”. У разі переходу за цим посиланням відбувається завантаження та приховане встановлення шкідливого програмного забезпечення. Користувачу не слід відкривати, завантажувати чи обробляти будь-які файли, вкладені в ці листи, або переходити за вказаним у листі посиланням. ЗАЗНАЧЕНІ ЛИСТИ ПІДЛЯГАЮТЬ НЕГАЙНОМУ ЗНИЩЕННЮ!
Приклад повідомлення представлений на фото:

Увага! Віруси атакують

Крім того, разом із інсталяційними файлами неліцензійного програмного забезпечення або програмного забезпечення з неофіційних, підозрілих чи підмінених сайтів можливе приховане встановлення шкідливого програмного забезпечення, зокрема, і вірусу Oldera!gen сімейства Backdoor. Основні його властивості:

прихована несанкціонована передача даних користувачів на адреси мережі Інтернет;

зміна налаштування веб-переглядача;

самостійне підключення до мережі Інтернет;

висвітлення рекламних оголошень;

функціонування у фоновому режимі.

Функціонування цього шкідливого програмного забезпечення довгий час може бути не поміченим. Але “ворога треба знати в обличчя”, тож основними ознаками є підозрілий несанкціонований трафік, поява нових файлів та програм, поява у веб-переглядачі рекламних оголошень, перенаправлення запитів на сайти рекламного характеру. А також значне зниження продуктивності роботи комп’ютера, що проявляється в уповільненні виконання операцій та роботи програм.

Дотримання простих рекомендацій та наявність регулярно обновлюваної бази діючого антивірусного програмного забезпечення допоможе уберегти ваші дані, інформацію та гроші.

Захистимося від ворога разом!

Коментарі закриті.