Субсидії для 235 тисяч господарств Чернігівщини повністю будуть перераховані найближчим часом – запевняють в Департаменті соціального захисту облдержадміністрації.

Про це йдеться у сюжеті Чернігівської регіональної філії НСТУ.

Програма перерахунків запущена після проходження в тестовому режимі і доопрацювання, тож багато часу переоформлення не займе. Поки що ж можливі певні помилки в платіжках, в яких розбиралися кореспонденти.

Перерахунок субсидій на неопалювальний період триває, тож в платіжках можуть бути різні варіанти: від звичайних мінусових сум, нулів чи взагалі – пропозиції сплатити-повернути гроші.

– Якщо людина побачить нульову цифру в субсидії, це не значить, що субсидія йому скасована, оскільки субсидія надається як компенсація здорожчення житлово-комунальних тарифів. Ми розуміємо, що на сьогодні самий дороговартісний тариф це тепло. Тепло в неопалювальний період не береться, – запевняє Олег Русін, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Нулі в платіжках можуть бути хоч і несподіванкою, але зрозумілим варіантом. Менш приємні — плюси в платіжках, які побачив чернігівець Віктор в травневій квитанції за тепло.

Працівники органів соцзахисту радять сходити до організації — надавача послуг, які вповноважені робити роздруківки і нарахування, це є винятково їх повноваження. Що стосується субсидій, то управління соціального захисту населення нараховує їх щомісяця і передає дані до споживачів. Якщо громадянин допускає заборгованість більше 2 місяців, а надавачі послуг надають такі відомості і за відсутності договору реструктуризації – управління соцзахисту зобов’язане припините нарахування житлової субсидії.

Є і ще декілька змін, зокрема термін, за який враховуються доходи субсидіанта. Наприклад, якщо громадянин звертається в травні 17-го року за призначенням житлової субсидії, то в розрахунок йому береться дохід, починаючи з березня 16-го року по квітень 17-го року. Тобто такий здвигнутий період. І він враховуватиме ті зміни в законодавстві, коли мінімальна зарплата була піднята до 3200 грн.

Перерахунки ведуться для 235 тисяч домогосподарств області і якщо в родині не з’явилися безробітні, кількість прописаних людей не змінилася і не було покупки на суму від 50 тисяч гривень – перерахунок органи соціального захисту роблять самостійно. Повідомляти потрібно лише при зміні матеріального стану сім’ї. Без субсидії можна залишитися, якщо приховати частину доходу, зробити покупку протягом року за 50 тисяч гривень або при значному рості статків.

Коментарі закриті.