прокуратураКонституція України не лише декларує, а й гарантує захист життя людини, її прав і свобод, покладаючи ці функції на державу. «Людина, її життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Злочини проти особи є найнебезпечнішою категорією злочинних діянь, що посягають на життя, здоров’я та особисту недоторканність особи.

Хоча у всій масі облікованих кримінальних правопорушень, вчинених на території Менського району переважають корисливі злочини, протягом 2013 року, на жаль, траплялись випадки умисних вбивств.

До цього часу зниклими в районі вважаються три особи, пошуки яких тривають і до сьогодні. Правоохоронні органи докладають максимум зусиль до встановлення місць їх знаходження.

Так, 14 січня 2013 року житель с. Синявка Л. на грунті ревнощів, з метою позбавлення життя умисно завдав декілька ударів лезом сокири в область голови потерпілого, внаслідок чого останній помер в лікарні.

Вироком Менського районного суду Л. було визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років. Ухвалою апеляційного суду Чернігівської області апеляцію засудженого залишено без задоволення, а вирок місцевого суду — без змін.

22 травня 2013 року житель см .Березна Г., перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, під час сварки з В., з метою позбавити життя останнього, дістав ніж та умисно наніс близько чотирьох ударів ножем в область грудної клітини та близько двох ударів в область спини, внаслідок чого потерпілий помер на місці.

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова від 3 вересня 2013 року Г. визнано винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.263 та ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Апеляційним судом Чернігівської області вирок суду залишено без змін.

Всі умисні вбивства розкриті та винним особам призначено суворі міри покарання.

Вадим КАРАСЬ, прокурор Менського району.

Коментарі закриті.