praporЗамість 24 областей та АР Крим, в Україні пропонують зробити 8 територіально-адміністративних утворень, повідомляє ТСН.

Існуюча нині система адміністративно-територіального поділу та виконавчої влади вимагає кардинальної перебудови, пише у своїй статті для “Дзеркала тижня” член фракції Партії регіонів у Верховній Раді Сергій Гриневецький. Він нагадав, що спроба зрушити з місця адміністративно-територіальну реформу була зроблена ще в 2005 році, але запропонована концепція викликала хвилю негативних емоцій, тому про неї довелося забути на роки.

Однак сьогодні, за його словами, після тривалого затишшя проблематика реформування територіального устрою та місцевого самоврядування знову дуже актуальна. Гриневецький наводить думку ряду вчених про те, що слід готуватися до здійснення кардинальної територіальної реформи, в результаті якої замість 24 невеликих областей з’являться вісім потужних територіально-адміністративних утворень.

У більш конкретному вимірі йдеться про такий територіальному розділі України:

– Автономна Республіка Крим;

– Донецький регіон (Донецька, Луганська області);

– Карпатський регіон (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська області);

– Київський регіон (Київська, Кіровоградська, Черкаська, Чернігівська області);

– Подільський регіон (Вінницька, Хмельницька, Тернопільська області);

– Поліський регіон (Волинська, Рівненська, Житомирська області);

– Придніпровський регіон (Дніпропетровська, Запорізька області);

– Причорноморський регіон (Одеська, Херсонська, Миколаївська області);

– Слобожанський регіон (Харківська , Сумська, Полтавська області).

“Саме така модель територіальної реформи, на думку вчених, забезпечить чітку вертикаль виконавчої влади, консолідує грошово-фінансові ресурси та в рази скоротить бюрократичний апарат”, – наголосив депутат.

Коментарі закриті.