Учням буде тепло, а культурі – не дуже
«Котельні можна хоч завт­ра запускати, – каже начальник Менської дільниці «Обл­теплокомуненерго» Юрій Вялько. – От якби ще й 520 тисяч боргу віддали споживачі».

Питання готовності до зимового періоду обговорювалися на розширеному засіданні колегії Менської райдержадміністрації, яке провів голова РДА Анатолій Соломко.

Не тільки казначейство винне

Про те, що зима недалеко, нагадувала досить скромна температура у залі засідань, хоча до початку опалювального сезону залишалося більше двох тижнів. Та й чи буде тепло у домівках?

Буде, запевняють працівники Менської дільниці ВАТ «Облтеплокомуненерго», які забезпечують теплом майже 50 тисяч кв. м опалюваних площ у райцентрі. Гідравлічне випробування мереж провели, обидві котельні до роботи готові.

Фахівці Сосницького управління з газопостачання та газифікації нагадали про оформлення актів на димово-вентиляційні канали для жителів багатоповерхових будинків та організацій. Керівник нашої газонаповнювальної станції пообіцяв залучити усі можливі резерви для забезпечення селян скрапленим газом.

– Звичайно, проблеми по населених пунктах району ще є, – прокоментував перший заступник голови РДА Володимир Василенко. – Та не треба все спихати на казначейство, що платежі не пропускає. Адже є питання чисто організаційного характеру. І якщо керівник на місці – то знаходить вихід, а не готує пояснення, чому не зробив.

Чорнила не замерзнуть

Усі 26 шкіл району учнів не поморозять: повністю забезпечені вугіллям, торфобрикетом, дровами. Підремонтувалися, утеплились, у районній гімназії навіть промивку опалювальної системи зроблено, бо труби були вже так зашлаковані, що на першому поверсі батареї ледь грілися.

І хоча ще не повністю проплачено за перевірку контрольних приладів та димових каналів, а у Блистові не встановлена труба котельні, є тверда впевненість, що чорнило у школярських ручках не замерзатиме.

У закладів культури зимові перспективи не такі радісні. Із 46 приміщень опалюватимуться лише 17, частково – 26, а три взагалі працюватимуть у холоді.

Хочуть власну котельню

Із 34 районних медичних закладів 18 газифіковано, отже паливо саме по трубі надійде. Завезення твердого палива триває: заважали дощі та й обсяги солідні (лише Макошинській лікарні близько вагона вугілля потрібно).

А центральну районну лікарню підвела підземна теплова мережа: на відрізку від котельні до корпусів медичного закладу прорвало трубу. Та так невдало, що насилу знайшли де. Тепер ремонтуватимуть.

– Взагалі пора вже розглянути можливість будівництва для центральної лікарні власної котельні, – каже головний лікар району Петро Хомрач. – Адже тепломережі вже більше 20-ти років. Та й взимку асфальт, під яким проходять труби, мало не сухенький. Це ж скільки тепла «втікає», щоб землю так прогріти?! А власна котельня з економним котлом могла б вирішити багато питань.

Перспективи ЦРЛ на власне опалення та газифікацію Макошинської лікарні вирішено вивчити, адже на це потрібні величезні кошти.

Землі не міряні, шлюзи розкрадені

Колись Менщина мала потужну меліоративну систему, цілий комплекс дамб, каналів і шлюзів, який регулював водний режим ґрунтів. Зараз споруди частково занедбані, частина передана на баланс сільських рад (які отримали ще один головний біль). Фахівці намагаються зберегти хоча б те, що залишилося. Та не так все просто.

– Меліоративні землі навіть не мають чітко визначених меж, – пояснив проблему начальник дільниці Сосницького міжрайонного управління водного господарства у Менському районі Петро Пасічник. – Це викликає проблеми із землекористувачами, не доотримуємо коштів.

Зробили свою чорну справу і «металошукачі», які із більшості шлюзів поскручували та позрізали металеві частини.

Враховуючи таку ситуацію, голова РДА запропонував провести перевірку майна меліоративних систем, що залишилися.

Коментарі закриті.