Минулі вихідні принесли погодні випробування: сильний вітер, сніг і хуртовина гуляли два дні. Найбільше це дошкуляло енергетикам і дорожникам: їхні бригади працювали фактично цілодобово. Та й водіям довелося несолодко, бо хуртовина так перемітала автошляхи, що подекуди у снігових заторах опинилося чимало транспорту.

За словами заступника голови РДА з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту і зв’язку, будівництва, ЖКГ Володимира Василенка, штормове попередження з управління надзвичайних ситуацій надійшло в п’ятницю. Очікувалося, що сила вітру сягатиме 15 – 18 метрів за секунду, до того ж прогнозувалося різке зниження температури.

Усі дорожні служби були попереджені. Вже надвечір здійнялась сильна хуртовина, пішов сніг. Тож трьома тракторами і грейдером автодорівці працювали до ранку. У першу чергу чистили дороги Березна – Щорс, Мена – Корюківка, автошляхи між селами по району.

Хоча за дві – три години поривами вітру дороги знову були переметені. У неділю вранці не могли пробитися автобуси через Стольне на Блистову. Такі ж пробки виникли і між Осьмаками та Бірківкою. Подекуди, за словами очевидців, на дорозі лежали замети вище метра.

У понеділок зранку дорожники терміново чистили грейдером відрізок шляху між Волосківцями та Степанівкою – щоб міг проїхати шкільний автобус. Довелося визволяти зі снігового полону й бігачан.
Стихія наробила лиха не тільки на дорогах. Поривами вітру були спричинені численні пориви ліній електропередач. У п’ятницю була знеструмлена Ушня, а протягом суботи – неділі стався 21 порив на лініях у районі. Особливо багато пошкоджень виявилося в Городищі, Слобідці, Жовтневому. РЕМівцям довелося працювати цілодобово, були підняті на ноги три бригади.

За інформацією енергетиків, аби таких знеструмлень максимально уникати, у місцевих громадах повинні усвідомлювати, що необхідно регулярно проводити розчищення ліній електропередач від дерев. Енергетики самотужки з цим не можуть упоратися.

Коментарі закриті.