На минулому тижні районний центр зайнятості презентував програмно-апаратний комплекс «Профорієнтаційний термінал». Головна мета проекту – наблизити випускників шкіл до вітчизняних виробничих реалій, аби обраний ними фах згодом не виявився безперспективним та непотрібним.

Сьогодні такі прилади встановлені у трьох навчальних закладах району: районній гімназії, Степанівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті та Березнянській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті.


Презентація терміналу у районній гімназії. Працівники центру зайнятості розповіли, що апарат працює в автоматичному режимі – інформація оновлюється в режимі on-line через мобільний Інтернет.

Профорієнтаційний термінал представляє собою інформаційне табло, де кожен школяр в ігровій формі може ознайомитися з переліком сучасних професій, дізнатися про їх актуальність на ринку праці, за допомогою тестових завдань отримати рекомендації щодо вибору майбутньої професії, а також ознайомитися з основами трудового законодавства, послугами державної служби зайнятості, довідниками навчальних закладів…

Центр зайнятості заявляє, що аналогів цього пристрою ще немає у світі.

Термінал розрахований на роботу з трьома категоріями користувачів: школярами, педагогами та батьками.

З його допомогою батьки можуть дізнатися, як допомогти дитині визначитися з майбутньою професією, підготувати її до зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до вищого навчального закладу.

Вчителі можуть отримати рекомендації щодо організації профорієнтаційної роботи з учнями, науковими новинками у галузі психології та профорієнтації.

Коментарі закриті.