Місцеві вибори пройдуть у неділю 31 жовтня. Жителі Менщини зможуть обрати голів своєї сільської (селищної або міської) громади, а також депутатів сільської (селищної або міської), районної і обласної рад.

Змішана система

Вибори проходитимуть за змішаною системою (мажоритарно-пропорційною). При «мажоритарці» виборці голосують за конкретних кандидатів. Чим більшу підтримку отримає кандидат, тим більше в нього шансів перемогти. При пропорційній системі виборці голосують за партії. Чим більше виборців проголосувало за політичну силу, тим більше представників цієї партії має бути в місцевій раді.

У селах (селищах) виборці отримають по шість виборчих бюлетенів:

– список кандидатів на посаду сільського (селищного) голови;

– список кандидатів у депутати сільської (селищної) ради;

– список кандидатів у депутати районної ради;

– список партій з першими п’ятірками їх кандидатів у районну раду;

– список кандидатів у депутати обласної ради;

– список партій з першими п’ятірками їх кандидатів у обласну раду.

У місті виборці отримають по сім виборчих бюлетенів:

– список кандидатів на посаду міського голови;

– список кандидатів у депутати міської ради;

– список партій з першими п’ятірками їх кандидатів у міську раду;

– список кандидатів у депутати районної ради;

– список партій з першими п’ятірками їх кандидатів у районну раду;

– список кандидатів у депутати обласної ради;

– список партій з першими п’ятірками їх кандидатів у обласну раду.

Голосування

1. Голосування у день виборів проводиться з 8.00 до 22.00. Не забудьте, що у ніч із суботи на неділю треба перевести стрілку годинника на годину назад.

2. Для отримання виборчих бюлетенів надайте члену дільничної виборчої комісії паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України. Також при собі бажано мати запрошення на вибори, або пам’ятати його номер, щоб знати, до якого столика підходити за бюлетенями.

3. Розпишіться за отримання відповідних бюлетенів у списку виборців та у визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня.

Забороняється отримання бюлетеня від інших осіб (крім члена виборчої комісії, який видає бюлетень), заохочення або примушування виборців до передачі бюлетеня іншим особам шляхом підкупу, погроз або іншим способом.

4. Пам’ятайте! Ви не маєте права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам.

5. Виборчий бюлетень заповнюється особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, не забороненої законом.

У виборчому бюлетені для голосування в багатомандатному виборчому окрузі зробіть позначку «плюс» (+) або іншу у квадраті проти назви місцевої організації партії, за кандидатів у депутати від якої ви голосуєте, або у квадраті проти слів «Не підтримую кандидатів у депутати від жодної місцевої організації політичної партії».

У виборчому бюлетені для голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі зробіть позначку «плюс» (+) або іншу у квадраті проти прізвища кандидата в депутати, за якого ви голосуєте.

У виборчому бюлетені для голосування з виборів сільського (селищного, міського) голови зробіть позначку «плюс» (+) або іншу у квадраті проти прізвища кандидата на посаду сільського (селищного, міського) голови, за якого ви голосуєте, або у квадраті проти слів «Не підтримую жодного кандидата».

Пам’ятайте! Якщо на виборчому бюлетені зроблено більш як одну позначку або не поставлено жодної позначки, то такий виборчий бюлетень вважається недійсним.

6. Заповнені виборчі бюлетені особисто опустіть у виборчу скриньку.

7. У разі, якщо, заповнюючи виборчий бюлетень, ви припустилися помилки, то маєте право невідкладно звернутися з письмовою заявою до членів дільничної виборчої комісії, які видали вам виборчий бюлетень, з проханням видати інший виборчий бюлетень.

Пам’ятайте! Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на зіпсований і лише один раз.

8. О 22.00 голова дільничної виборчої комісії оголошує про закінчення голосування. Доступ виборців до приміщення для голосування припиняється.

Результати голосування мають бути оприлюднені не пізніше як на п’ятий день після проведення виборів – до 5 листопада включно.

Коментарі закриті.