У Чернігові через припис міської СЕС на 1,5 місяці призупинено роботи з очищення річки Стрижень. Про це під час прес-конференції у міській раді нагадав начальник міського управління ЖКГ Вадим Антошин, повідомляє УНІАН.

– Після хвилі критики у ЗМІ санстанція вирішила підстрахуватися і заборонила піднімати мул з дна річки без проведення його експертизи на вміст радіонуклідів та солей важких металів, – пояснив головний комунальник. Експертиза зразків мулу в обласному державному проектно-технологічному центрі охорони родючості ґрунтів та якості продукції “Облдержродючість” тривала майже місяць і нині вже надійшли її результати.

– Аналіз річкового мулу показав, що річка Стрижень ніякої загрози не представляє, а її мул можна використовувати як добриво, – наголосив Антошин. Він продемонстрував журналістам висновки експертизи, за якими вміст важких металів не перевищує допустимих норм.

– Після зняття припису, ми відновимо роботи. Але прикро, що втратили 1,5 місяці хорошої погоди, під час яких могли б виконати значний обсяг робіт, – зазначив начальник міського управління ЖКГ.

Присутня на прес-конференції санітарний лікар міської СЕС Алла Пузирьова наголосила, що фахівці санстанції виконували свою роботу і припис санстанції гальмуванням очищення річки вона не вважає.

– Знаючи історію річки, ми вважаємо мул потенційно небезпечним субстратом, і ставитися до нього як річкового пісочку ми не могли, – сказала вона. А також додала, що із отриманням офіційних результатів експертизи мулу, припис СЕС буде скасовано.

Крім того, Вадим Антошин зазначив, що місто мало деякі труднощі з фінансуванням проекту очищення Стрижня. Не було постанови Кабміну, яка б дозволила використовувати кошти міського природоохоронного фонду. Нині є сподівання, що наступного тижня така постанова з`явиться і місто розрахується з організацією, яка проводила реконструкцію шахтного водоскиду на річці Стрижень у борг.

Як повідомляв УНІАН, з лютого у Чернігові почалася реалізація проекту “Поліпшення санітарно-екологічного стану річки Стрижень”. На його втілення передбачено кошти у міському природоохоронному фонді у сумі 1,5 млн. грн. За результатами тендеру виконавцем робіт визначено ДП “Чернігівська пересувна механізована колона № 59 (ПМК-59) виробничого акціонерного товариства “Чернігівводбуд”.

Річка Стрижень – одна з малих річок Чернігівщини, притока Десни, довжиною понад 32 км, у тому числі у межах Чернігова – понад 8 км. Її витоки знаходяться у Ріпкинському районі.

Коментарі закриті.