У Мені змагалися шахістиУ приміщенні Менської районної бібліотеки відбувся чемпіонат району з активних шахів. 12 шахістів з Менщини виборювали звання чемпіона.

Метою проведення чемпіонату району з активних шахів була популяризація цього спорту серед жителів району, адже були часи, коли в Мені проходили і півфінальні змагання чемпіонату області, а на районних змаганнях грали 20 – 25 шахістів. На сьогодні ж шахами займаються тільки активісти, повідомляє Федерація шахів Чернігівської області.

– Уже більше двої років в Мені не проводились шахові змагання суто для жителів району. 10 червня у нас спонтанно виникла ідея провести чемпіонат з активних шахів тільки для менян. Більше 25 шахістів з району, інформацію про яких ми знали, запросили до участі, але, на жаль, змогли прибути лише 12. Зараз ми мріємо частіше збиратися та грати в улюблену гру та розширювати коло учасників змагань, адже шахи – це не просто гра, це ціле мистецтво. Шахи чудово стимулюють діяльність мозку, розвивають логіку та пам’ять, особливо у дітей, котрі так швидко засвоюють інформацію, – говорить один з організаторів чемпіонату Юрій Стальниченко.

На сьогоднішній день даний вид спорту потребує значної уваги та підтримки не тільки в районі, а й в області. Тому на початку року на Чернігівщині було створено обласну шахову федерацію, членом виконкому якої я є, – ділиться Юрій Стальниченко. – Ще четверо меняни теж стали членами федерації та беруть участь в обласних змаганнях. Федерацію було створено для популяризації цієї гри в області, а ми в свою чергу на місцях також намагаємось проводити роботу по розвитку шахів.

Усі учасники продемонстрували достойний шаховий рівень та хорошу гру. В запеклій боротьбі чемпіоном району став Сергій Скороход, срібним призером – Юрій Дорошенко, а бронзу завоював Віталій Андрейчук.

Коментарі закриті.