genplanУ жодному з 16-ти міст Чернігівської області генеральні плани не є доступними для громадськості.

Про це 27 березня 2013 року на презентації результатів моніторингу доступності генеральних планів розповіли громадські активісти Чернігівщини спільно із експертами Східноукраїнського центру громадських ініціатив. Дослідження проводилось з липня по грудень 2012 року, повідомляє “Чернігівський монітор”.

За словами голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимира Щербаченка, генеральний план – це найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Цей документ описує як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі роки.

Згідно із Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих ЗМІ, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу.

Але в той же час, за словами Віктора Тарасова, виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, на сьогодні в жодному місті Чернігівщини не виконані вимоги законодавства щодо оприлюднення матеріалів генерального плану й їх не можна назвати доступними.

Зокрема, у шести містах області повідомили, що генплани перебувають під грифом “Для службового користування” та зберігаються у відповідних райдержадміністраціях (Батурин, Бахмач, Ічня, Носівка, Остер, Щорс). У Семенівці генплан зберігається в міській раді, але також має гриф обмеженого доступу.

У Бобровиці, Борзні та Новгороді-Сіверському стверджують, що генеральні плани застарілі й втратили чинність, а в Городні знаходиться на експертизі в проектному інституті.

В той же час в Мені та Прилуках затвердженого генерального плану міста взагалі ніколи не було.

Тільки в Корюківці відповіли, що мають новий затверджений генплан, який містить як відкриту, так й таємну частину, але до цього часу він знаходиться в Корюківській РДА. Згідно з рішенням міської ради міський голова уповноважений звернутися до суду з вимогою до РДА передати міській громаді нетаємну частину генерального плану міста.

В управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міської ради повідомили, що Генеральний план міста також має гриф “Для

службового користування”, а тому копії генплану надати не можуть. Та запевнили, що всі бажаючі можуть ознайомитися з матеріалами будь-якої містобудівної документації за попередньою домовленістю в межах управління архітектури міської ради.

У підсумку координатор проекту з моніторингу доступності генеральних планів міст в Чернігівській області Віктор Тарасов спільно з членами ініціативної робочої групи по збереженню чернігівського лісопарку “Ялівщина” змогли ознайомитися з генпланом Чернігова в приміщенні міської архітектури, але під суворим наглядом працівників управління, без можливості робити копії та фотографії матеріалів генплану міста.

Аналіз офіційних веб-сайтів міських рад області також показав практично повну відсутність матеріалів містобудівної документації на цих веб-ресурсах всупереч вимогам законодавства.

“Генеральні плани забудови міст згідно законодавства мають бути відкриті для громади. Але, як бачимо, поки що норми закону не виконуються, а обгрунтування міськими радами причин неможливості надання запитуваної інформації виглядає недолуго та безглуздо”, – зазначила одна з координаторів моніторингу в Чернігівській області Альона Шешеня.

Під час заходу були також презентовані результати моніторингу дотримання майнових прав громадян в Чернігівській області, проведеного Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.

Коментарі закриті.