Про здобутки й проблеми районної медицини напередодні Дня медичного працівника найближчій газеті розповів головний лікар району Петро Хомрач.

Ковбаса замість ліків

Головний лікар району Петро Хомрач.

– Якими здобутками можемо похвалитися? Головне – це те, що сільські медичні заклади (ФАПи та амбулаторії) передані у господарське і фінансове підпорядкування центральній районній лікарні, – говорить Петро Петрович. – Тепер кошти, які виділяються на утримання медичної галузі, будуть витрачатися за призначенням. До того ж, нарешті матимемо змогу навести лад у сільській медицині, адже «дякуючи» деяким головам громад, заклади медицини у кількох селах були доведені до абсурду. Найбільш красномовний приклад – у Величківці. Тамтешній ФАП був донедавна у найбільш жалюгідному стані в районі. Що вже казати, якщо холодильник, виділений сільгосппідприємством-орендарем для користування місцевому фельдшерсько-акушерського пункту, був вилучений і поставлений до кабінету головного бухгалтера сільради. Отак: замість препаратів, потрібних хворим, там, мабуть, ковбасу зберігали.

Головний лікар району похвалив ФАПи Феськівки, Чапаєвки, Ленінівки, Бірківську лікарську амбулаторію.

Народжувати – до Мени

Інший вектор районної медицини у найближчий час – удосконалення усіх рівнів медичної допомоги та її реформування. За словами Петра Хомрача, продовжується підготовча робота по створенню на базі ЦРЛ госпітального округу. У межах цієї програми за останні два роки лікарня отримала чотири наркозних апарати, шість автомобілів, а вже нинішнього року – реанімаційний комплект з допоміжними приладами вартістю 50 тисяч гривень. Також продовжується формування у селах закладів сімейної медицини – за цим майбутнє. На сьогоднішній день практично усі дільничні терапевти і педіатри пройшли спеціальне навчання за програмою підготовки сімейних лікарів.

Ще один важливий здобуток медицини Менщини – практично створене і запрацювало міжрайонне пологове відділення на базі нашої ЦРЛ. І за чотири місяці нинішнього року у відділенні вже прийняли 116 пологів, з них 46 – у жінок з сусідніх районів.

Наш район – чи не єдиний в Україні, в якому відпрацьоване повне забезпечення підстанціями «швидкої допомоги» всієї мережі медичних закладів. Щоночі в районі чергують шість фельдшерських бригад, котрі за необхідності доїдуть до будь-якої точки максимум за 15 хвилин, нададуть термінову допомогу і доставлять пацієнта до центральної районної лікарні.

Похвалився Петро Петрович і досягненнями підлеглих. Згадав, зокрема, про унікальну операцію, котру провів завідувач хірургічним відділенням ЦРЛ Федір Надточій: в умовах районної лікарні зміг успішно провести ушивання ножового поранення у серце.

Лікуватимуть молоді

Про те, що у нашому районі не вистачає лікарських кадрів, ми пишемо чи не щороку. Подібних вакансій на сьогодні – аж 35! Хоча схожа ситуація в області й по всій країні. Петро Хомрач упевнений: при дотриманні тих принципів реформування у медичній галузі, котрі оголосив новопризначений міністр охорони здоров’я Олександр Онищенко, у найближчі два – три роки кадрові питання можна вирішити. Чим може похвалитися Менщина? Наразі 12 студентів-медиків з нашого району навчаються за спеціальними направленнями обласного управління охорони здоров’я.

Є усі підстави сподіватися, що вже у найближчі роки рівень медичного обслуговування у районі зростатиме. Зокрема, завдяки вивченню передового досвіду інших країн. Нещодавно Петро Хомрач повернувся з робочої поїздки по Європі, відвідав Польщу, Чехію, Австрію Угорщину. І головний висновок, який зробив після цієї поїздки: Європа навчилася підтримувати ідеальний порядок і дисципліну у всіх сферах життя. І зрозумів для себе, що демократія, у тому числі і в медичній галузі – це сувора диктатура закону.

Підводячи підсумок розмови, головний лікар району подякував за роботу усім медичним працівникам району, привітав колег із професійним святом. А усім жителям Менщини побажав міцного здоров’я. А ще з гумором переказав – нехай вони стежку до лікарні згадують тільки під час профілактичних оглядів, оформлення санаторно-курортних путівок та доставки дружин на пологи.

Петро Петрович продемонстрував макет сторінки «Книги величі та пошани», котра під патронатом президента України повинна вийти до ювілейного Дня Незалежності нашої держави. Ця сторінка присвячена саме нашій центральній районній лікарні.

Мітки:

Коментарі закриті.