Стаття_Зелена_Енергетика_01.10.2013Новітня корюківська ТЕС від ТОВ «КЛІАР ЕНЕРДЖІ» (м. Київ), буде працювати на відходах деревини деревообробної промисловості та деревини, яка залишиться після санітарної очистки лісів, – повідомляє “Маяк“.

Пересічний громадянин може запитати: а хіба ТЕС не викидає ніяких шкідливих речовин в навколишнє середовище, навіть, якщо вона працює на біопаливі? Безумовно, викидає. Але особливість використання біологічного палива в тому, що при його спалюванні витримується «нульовий баланс» в природі: при рості дерев вони споживають з повітря і землі саме ті хімічні сполуки, які потім утворюються при спалюванні деревини (окисли вуглецю, азоту, сірки та інші), і в тій же кількості.

Більше того, інвестиційний проект Корюківської ТЕС, оснований на європейських технологіях – на відміну від діючих в Україні теплових електростанцій – передбачає додаткові заходи по зменшенню викидів в повітря: для зменшення викидів окислів азоту передбачається вприскування сечовини в зону високих температур на виході газів з топки котла, в «хвостових» газоходах передбачається проходження димових газів через гашене вапно, а для зменшення викидів пилу, золи – передбачається встановлення ефективної очищувальної системи рукавних фільтрів.

Дуже важливо, що технологія спалювання передбачає постійний моніторинг за рівнем шкідливих викидів та автоматичне регулювання технологічних процесів, що дозволяє підтримувати рівень викидів відповідно до європейських норм, в кілька разів нижчий проти існуючих в Україні нормативів.

Що стосується шкідливих викидів в землю чи в воду – то таких викидів на ТЕС не існує завдяки тому, що технологічний процес на електростанції – це замкнений цикл, без скидів води в водойми чи в землю (навколишнє середовище). До речі, зауважимо, що такий «шкідливий викид» як зола (попіл) після спалювання біопалива є відмінним органічним добривом для землі, яка на Чернігівщині дуже потребує його для покращення родючості грунтів.

Що стосується родючого шару грунту, на якій планується побудувати ТЕС, то цей родючий шар знімається і бережно складується для корисного використання на інших неродючих земельних ділянках в районі ТЕС, а в подальшому – для теплиць, які планується побудувати біля ТЕС.

Фактично основне паливо ТЕС – тріска та неліквідні дрова. Побоювання щодо того, що всі ліси навколо будуть знищені – безпідставні, тому, що мова не йде про вирубування лісів для спалювання, мова йде лише про використання відходів лісу та відходів деревопереробки. Більше того, розглядається можливість використання в якості палива енергетичної верби, яка спеціально висаджується та росте на малопродуктивних ґрунтах. Зокрема, на Київщині менеджери брали участь у реалізації проекту висадки найбільшого в Європі поля енергетичної верби площею 110 га, а всього там планується засадити «біопаливом» 17 тис. гектарів.

«Зелені» електростанції успішно практикують в країнах ЄС, зокрема, багато подібних ТЕС побудовано в Польщі, країнах Прибалтики та інших європейських країнах, що мають значні лісові масиви.

Насамкінець зазначимо, що майбутня Корюківська ТЕС – перша з трьох подібних «зелених» електростанцій, над якими працює наразі інвестор, а до 2020-го планують звести в Україні ще два таких комплекси.

Всього в будівництво тільки першого проекту ТЕС на біомасі буде вкладено біля 8 млн. євро, що буде конкретним вкладом на шляху підвищення енергетичної незалежності нашої країни та Чернігівщини зокрема.

Крім того, ТЕС планує запускати суміжні виробництва такого ж «зеленого» напрямку. Зокрема будівництво теплиць, сушку та виробництво пиломатеріалів та інше. Ми відкриті до співпраці з «екологічними інвесторами» і це справді шанс для мешканців району розпочати власний бізнес.

Всього підприємство-інвестор буде щорічно сплачувати у вигляді різноманітних податків та зборів близько 12 млн. грн. до бюджету країни, частина з яких буде залишатись в районі. Підприємство – інвестор не планує обмежуватись тільки обов’язковими платежами в регіоні. Планують брати участь в соціальному житті міста і району, допомагати ремонтувати соціальні заклади, забезпечити ефективне теплопостачання для лікарні та шкіл, та взяти шефство і надавати безкоштовну допомогу одному з дитячих будинків району.

Коментарі закриті.