Нещодавно у Данилівці грали бандуристи, звучали українські пісні та вірші. Так жителі вшанували пам’ять свого земляка – відомого кобзаря-лірника Олександра Корнієвського.

Данилівка зустрічала гостей: уродженця Ленінівки (Сахнівки) – голову Менського коша Чернігівського земляцтва у Києві, професора та етнолога Миколу Ткача, його дружину – фольклориста та педагога Надію Данилевську, кобзаря Тараса Силенка, заступника директора ТОВ РВЦ «Сіверщина», історика Олександра Ясенчука, редактора журналу «Сіверянський літопис», історика Сергія Павленка, а також заступника голови РДА Володимира Невжинського та начальника управління культури та туризму РДА Миколу Тищенка.

Працівники місцевої школи підготували концерт, під час якого виступили місцеві учні та дівчата-бандуристки з Мени. Тарас Силенко порадував присутніх грою на бандурі (деякі його виступи можна подивитися на нашому сайті), голова сільгоспкооперативу Федір Лавриненко прочитав свої поезії. Микола Ткач та Надія Данилевська розповіли присутнім про історію нашого славного краю, його традиції. Також вони подарували шкільній бібліотеці свої книги.

Олександр Ясенчук розказав землякам про маловідомі історичні факти з життя села. Родина Ясенчуків передала до шкільної бібліотеки підбірку книг українських класиків.

Районна державна адміністрація подарувала школі аудіо-колонки та обладнання для прослуховування музичних дисків.

Наша довідка

Олександр Самійлович Корнієвський (1889 – 1988) – український бандурист. Народився в Данилівці. Значну частину свого віку прожив у Корюківці, там і похований.

В історію української культури Олександр Корнієвський увійшов як видатний майстер музичних інструментів (насамперед бандур) і як художник-оформлювач (оздоблював свої вироби різьбленням, інтарсією, інкрустацією, малюнками).

Музичні інструменти майстра відомі далеко за межами України. Найбільше витворів Олександра Корнієвського зберігається у музеї бандур у Ялті, Чернігівському історичному музеї імені Тарновського, меморіальній кімнаті Корнієвського в Корюківці та музеї народної архітектури та побуту України в Києві.

«Вікіпедія»

Тарас Силенко. “Бомжі”.

Микола Ткач. Вірш.

Зустріч проходила у школі, яка носить ім’я відомого майстра. До речі, в селі також є вулиця, названа його іменем.

Коментарі закриті.