Скільки писалося і говорилося про людців, які, не дивлячись ні на які заборони, продовжують нищити природу: видушують рибу сітками, б’ють електровудками, глушать вибухівкою. І тут, немов свіжий ковток повітря, – є, виявляється, небайдужі люди.

– Ідея почистити річку виникла ще років два тому, – розповідає житель Данилівки Павло Роговий. – Адже колись гарна водойма так позаростала різним зіллям, що скоро і скупатися буде ніде. Думали з Анатолієм Склярем, Миколою Топором та іншими небайдужими, де взяти фінанси, техніку? Потім я взагалі рік у від’їзді був (Павло учасник АТО, воював на сході), не до того стало. А тоді нам порадили, що краще запустити малька товстолобика та білого амура. І зілля підчистять, і риба буде.

У данилівській річці з’явилися білий амур і товстолобик

Починання підтримала вся громада Данилівки. Збирали по 100 гривень з двору, дуже допомогло агропідприємство «Натуральні аграрні технології», яке орендує частину земельних паїв у місцевих селян, підключилася сільська рада.

Закупили по центнеру мальків обох видів, запустили. Повісили таблички з проханням до вересня рибу не ловити. І тут почалось…

– Односельці, які копійку вклали та хочуть, щоб водойма була на річку схожа, усе розуміють, тут проблем практично немає ніяких, – каже Павло Роговий. – А от із іногородніми, особливо з менянами, протиріччя виникають. Тільки рибу запустили – вже через годину хтось білого амура вудкою тягне. Пояснюємо: «Почекайте, дайте хоч до вересня малькам підрости». Не всі розуміють, попереджувальні таблички позривали. Що воно за люди, ну хіба ти тією дрібнотою наїсися?

Правда, й інші випадки є. Довідав­шись про таку справу, рибалки самі по сто гривень привозять, щоб і на другий рік рибки додалось. Обіцяють до осені потерпіти, ще й друзям повідомити.

Риба у Данилівці

Коментарі закриті.