Одними з перших на Менщині закінчили збирання пшениці та жита працівники сільгоспкооперативу «Куковицький».

– Обмолочено вже 472 гектари пшениці та 235 гектарів жита, – розповідає головний агроном кооперативу Сергій Нужняк. – На порі – овес. Взагалі валовий збір зерна на сьогодні – більше 2000 тонн. Всього ж плануємо зібрати понад 3000 тонн (не враховуючи кукурудзи). Врожайність непогана: маємо 30 центнерів зерна з гектара пшениці та 33 центнери з гектара – жита.

– У середньому по району врожайність зернових в цьому році вища, ніж торік, – повідомляє начальник відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку РДА Володимир Таргонський. – Зараз вона становить 28,7 центнера з гектара.

За його словами, станом на 30 липня ранні зернові та зернобобові зібрано вже на площі 8,7 тисячі гектарів, що становить 54% від загальних площ. Намолочено 25 тисяч тонн зерна. На ланах району сьогодні (30 липня – авт.) працюють 84 комбайни місцевих агропромислових підприємств різних форм власності, п’ять комбайнів різних комерційних структур з-поза меж Менщини та дві «Ниви», надані в безкоштовну оренду місцевим громадам Макошине та Ленінівки головою Комітету розвитку «Полісся» Михайлом Голицею. Найбільш активно жнивують ФГ «Бутенко», ТОВ «Агроресурс-2006», сільськогосподарські кооперативи «Куковицький», «Феськівський», «Авангард», ДП «Зернятко».

– Я і не пам’ятаю, щоб наповнення хлібоприймального підприємства проходило так активно, як зараз, – ділиться враженнями директор філії ПАТ ДПЗКУ «Менське ХПП» Іван Лашко. – Прийомку зерна ми почали 11 липня, за день надходить до 1500 тонн. На сьогодні маємо на зберіганні вже 14 тисяч тонн збіжжя. Якщо надходження зерна нового врожаю буде продовжуватися такими ж темпами, то задіємо всі наявні ємності та потужності. Привозять «золото ланів» не тільки хлібороби Менщини, а й агропідприємства з інших районів: Щорського, Коропського, Корюківського.

Коментарі закриті.