Дедалі більше споживачів починає турбувати дилема: купувати модний та розрекламований посуд із меламіну чи готувати по-дідівськи – у чавунцях та горнятках? Тим більше, це непокоїть батьків, адже пляшечки для немовлят, яскраві тарілочки, поїльники, чашечки вироблені саме з меламіну. «Наше слово» спробувало розібратися, чи дійсно такий посуд безпечний.

Вироби з меламіну, як правило, мають білий молочний колір. Часто на них клеять яскраві картинки. До речі, на якісний посуд картинки клеять зі зворотного боку, так, що вони не контактують з їжею. Зовні тарілочки можуть виглядати однаково, але матеріал для їх виготовлення використовують різний. Так, наприклад, тарілочки фірми Canpol прозорі і картинки на них – зі зворотного боку.

Посуд із меламіну нині досить поширений. Що ж це за речовина? Чому побутує думка, що вона небезпечна?

На рівні райцентру коментар кваліфікованого спеціаліста знайти неможливо, тож шукаємо інформацію в інтернеті: «Меламін – це декоративне, стійке до води і механічних пошкод­жень покриття. Він являє собою пластик високої міцності. На вигляд – білий і непрозорий, буває кольору слонової кістки (в залежності від хімічних добавок), старанно маскується під фарфор. Але насправді – пластик, полімерний матеріал. Тільки більш активний, ніж традиційні».

Спеціалісти б’ють на сполох: «Виділення формальдегідних смол продовжується практично увесь час, поки людина користується таким посудом. Виділення формальдегіду властиво усім пластикам, але меламіну особливо. Причому міграція цієї речовини (перехід її в їжу) перевищує допустимі норми в десятки, а іноді і в сотні разів. А ще меламін залежно від фарбників виділяє важкі метали – свинець, кадмій, марганець.

Будь-який новий пластик перед тим, як його «запускають в маси», як правило, проходить токсикологічні випробування. Випробовували і меламін. Виявилося, що пацюки, поївши з меламіну, отримали ракові захворювання і мутагенні зміни, тобто, збої в генетичному коді. Про банальну алергію і говорити нічого».
Можливо, тут є деякі перебільшення, можливо, шкідливість чи безпечність меламіну досі детально не вивчена – питань багато. А чи з такого матеріалу виготовлено дитячий посуд, який можна придбати у будь-якому дитячому магазині або аптеці? Чи має він сертифікат і дозвіл на реалізацію?

У найбільшому магазині товарів для дітей «Сонечко», що в Мені, вибір посуду для малят великий. Справді, приваб­ливі пляшечки, ложечки, чашечки та багато іншого радують око незвичайною формою та яскравістю.
Продавець Наталія Корінь зауважує, що купують такий товар охоче. Вона й сама і власники магазину використовують такі речі для власних дітей. І показує сертифікати на усі дитячі товари, дозволи на реалізацію. А щодо вмісту у них меламіну… Як це перевірити?

Зателефонували постачальникові, той відповів, що увесь посуд абсолютно безпечний у використанні. І потрібно, за його словами, розрізняти поняття «меламін як речовина» і просто пластик. Так от, на його переконання, у цьому пластику меламіном і не пахне. То так звикли його називати, хибно.

У будь-якому разі дбайливі матусі останнім часом воліють купувати своїм дітлахам екологічно чистий керамічний посуд і скляні пляшечки для молока. Подалі від гріха…

Коментарі закриті.