Травневі свята пройшли неспокійно У місті Чернігові знову зареєстровано випадок ботулізму: сімейна пара потрапила в лікарню після вживання риби в’яленої, виготовленої в домашніх умовах з порушенням технології.

Про це повідомляє головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Чернігівській області. Цього року вже шестеро людей захворіли ботулізмом. У всіх випадках причиною захворювання стали продукти домашнього виготовлення (консерви овочеві, риба в’ялена), виготовлені з порушенням технології.

ХОЧЕТЬСЯ НАГАДАТИ , що БОТУЛІЗМ — найтяжче харчове отруєння бактеріального походження. Скритний період триває від 6-8 годин до кількох днів. Чим коротший скритний період , тим тяжчий перебіг хвороби. Внаслідок ураження центрів мозку переважують нервово-паралітичні явища. Ранніми ознаками захворювання є розширення зіниць, опущення повік, двоїння в очах, відсутність реакції на світло. Пізніше наступає параліч м’якого піднебіння, язика, глотки, гортані.У хворих розладжується мовлення (іноді втрачають голос, порушується жування). Хворим тяжко ковтати їжу. Внаслідок паралічу лицевих м’язів вираз обличчя хворого змінюється.

Джерелом бацил ботулізму в основному є травоїдні та інші тварини, іноді людина. На харчові продукти збудники ботулізму потрапляють різними шляхами. М’ясо, наприклад, може забруднитися вмістом кишечнику, у якому є збудники захворювання, ще під час забою і розроблення туші тварини, з навколишнього середовища при порушенні технологічного процесу забою тварин та риби. Збудники проникають і в тканини риб через пораненні зовнішні покриви. З ґрунту спори ботулізму потрапляють на овочі, фрукти, бобові, гриби. А в грунт вони заносяться з гноєм тварин і випорожненням людини.

Ботулізм також виникає після споживання солоної, в’яленої, копченої і маринованої риби домашнього приготування, тому дуже небезпечно купувати рибу у приватних осіб у невстановлених для цього місцях, у тому числі біля торговельних точок по реалізації пива. В останні роки трапляються випадки ботулізму в наслідок приготування консервів домашнього виготовлення. Спори збудника ботулізму не завжди знищуються, бо температуру 100 градусів С вони витримують до 6 годин, 105 градусів С — 2 години, 120 градусів С -10 хвилин.

Будьте дуже обережними при споживанні харчових продуктів , які можуть бути причиною захворювання такою небезпечною хворобою, як ботулізм.

Сприйнятливість людського організму до ботулізму є дуже високою. Захворювання має важкий перебіг і у разі несвоєчасного введення полівалентної протиботулінічної сироватки може закінчитися летально.

Не займайтеся самолікування . Згаяна хвилина може коштувати життя!!!

Завідувач Менського РЛВ Чернігівського МрВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗУ» Юлія Зеркаль.

Коментарі закриті.